bugün

cehennemde yaşanabilecek olayların kurgulanmış hayalî anlatıları.

adamın biri ölmüş ve öte tarafta buna cehennemi gezdirmeye başlamışlar.

bakmış ki cehennemde dev gibi kazanlar var. kazanların altında korlu ateş, kazanların içinde insanlar kaynayıp duruyor.

her kazanın üzerinde bir milletin bayrağı var. ingiltere, almanya, isveç, japonya... tüm dünya milletlerinin kendilerin ait kazanları var.

her kazanın başında zebaniler var ve bu zebaniler kazandan çıkmaya çalışanları tekrar kazanın içine atıyorlar.

adam bir bakmış ki, türk bayrağı olan kazanın başında zebani yok!

yanındaki görevli zebaniye sormuş:

_Her milletin kazanının başında zebani var, bizim kazanın başında neden yok?

Zebani gülümseyerek cevap vemiş:

_ Diğer kazanlarda insanlar birbirlerine omuz vererek çıkmaya çalışıyor, bizler onları tekrar içeri atıyoruz. Türkler de durum farklı! Onlarda biri dışarı çıkmaya çalışınca, diğer çıkmaya çalışanın ayağından tutup içeri çekiyor, böylece kendisi çıkmaya çalışıyor. Ancak onu da bir başkası ayağından tutup çekiyor içeri. Bu durum böyle devam edince, kazanın başında beklememize gerek kalmıyor!
sigar tiryakisi ölür. günahları nedeniyle cehennemlik olmuştur ancak hikaye bu ya, tiryakiye bir hak verilir.

cehennemi gezecek hangi bölümü beğenirse orada kalabilecektir.

zebaniler başlar gezdirmeye,

birinci kat zincirlerle eziyet,

ikinci kat yüksekten atılma,

üçüncü kat ateşte işkence...

altıncı kata gelindiğinde bir de ne görsün!

insanlar göğüslerine kadar lağım pisliği içindeler ancak ellerinde sigara tüttürüp duruyorlar!

bizimki yalvarmaya başlar:

"_N'olur beni buraya atın!"

zebaniler der ki:

"_istersen biraz düşün, sonra pişman olma!"

bizimki:

"_Yok ben kararımı verdim, burayı istiyorum!"

"_Peki o zaman, sen bilirsin" derler ve atarlar o bölüme adamı.

Bizimki, o pisliğin içine girer girmez yanaşır birisinin yanına:

"_Birader bir cıgara da bana verir misin?"

"_Ne demek kardeşim, al sen de tüttür!"

Bizimki sigarayı alır, yakar; bir fırt, iki fırt, üçüncüde bir gonk sesi ve anons:

"Her gün kullanılan 3 dakikalık sigara molası bitmiştir, lütfen kafalar aşağıya!"

"_?!?!!!??"