bugün

biz; yani bu ülkede varolan kötü gidişatın farkında olan, kendisi, ailesi ve toplum için endişelenen, tüm insanların yapması gerekendir.

kişisel olarak ne yapabilirim , elimden ne gelir diyebilirsiniz. çok şey var ama hiç birşey yapamıyorsanız annenize, kardeşinize, çocuğunuza belli değerleri öğretin, anlatın. bu bile çok değerli.

yoksa gitgide büyüyen cehalet denizinde hepimiz boğulacağız.
ne yazsak duyar kasıyoruz arkadaş. napalım sizin gibi şarapçıların nickaltlarında mı dolanalım?

ben duyar kasıyorum kahve yudumlarken sanki kendisi maden ocağından yazıyor. allahım ya.

arkadaş silmiş yazdığını.
eğitimden başlar.

eğitim nerede başlar ? ailede başlar.

bilgilenme oranı artırılmalı, kırsal kesimin doğa ile yaşaması sebebi ile, çözüm yollarını pratik yoldan hallediyorlar, geleneklere göre yaşıyorlar, yanlış doğru kavramları onlar için önem arz etmiyor, asla yadırgamıyorum çünkü doğal yaşıyorlar, ama kesinlikle okumaya karşı çıkılmamalı...

eğitim şart.
Eğitim eğitim eğitim. Cehaletle tek yol eğitim.

Ama nasıl eğitim? Bir ideolojiye bağlı eğitim değil elbette.

Misal ülkenin kötü gittiğine inanınca cahil olmadığını söyleyip kötü gitmediğine şnanlara cahil demek en büyük eğitim gereksinimi. Bir kere inanca saygı düşünceye saygı hayat görüşüne saygı esas eğitim. Ben gibi düşünüyorsan katıl bana cehaletle savaşalım mantığı da eğitim sebebi.

Sen gibi olmayanla ortak dünya görüşünde ortay paydada birleşip kimseyi ötelemeyen her düşünceye yaşayışa saygısı olan eğitimle cehalet aşılabilir.
müfredattan atatürk ve evrimi çıkarıp 15 temmuzu koyarak asla basarılamacak iştir.
Cehaletle mücadele imkansızdır.

Çünkü cehalet, savaş meydanına çıkmayan, kaçak dövüşen bir düşmandır.
Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
Terörle mücadele etmekten daha önemlidir
Zira cehalet terörün anasıdır
Cehaleti bitirmek terörü bitirmek demektir.
cahilleri saldım kendi aralarında oynasınlar. bizim işimiz aydın türk gençleri ile. ben 2018'de türkçe sözlükler gibi yabancı ortam ararken 4chan'i bulmuştum ondan sonra bırakmıştım sözlükleri şimdi hatırladım.
Cehaletiyle mutlu bir şekilde yaşayan hiç kimseyle, mucadele edemezsiniz. Dikkat edin sizi de girdabın içine çekmesin.
Terörle mücadele etmekten daha önemlidir
Zira cehalet terörün anasıdır
Cehaleti bitirmek terörü bitirmek demektir.
çok zordur çünkü cehaletin kendine ait bir savunma mekanizması vardır. dunning-kruger sendromuyla mücadele etmek demek oluyor bu. cehalet mutluluktur diye boşuna mı diyorlar? insanoğlu dopamin bağımlısıdır. acıdan her daim kaçar. farkındalık ise acı veren bir şeydir.

eğitim öncelikle ailelerde başlar. aile sağlam değilse isterse dünyanın en iyi okullarına gidin yine fark etmez. öğrenme isteği insanın içinde olur. bilmekten kaçıyorsan paso inanma eylemini gerçekleştirirsin. inanç çoğu zaman cehaletin kapısını açan tehlikeli bir anahtardır.