1. ?.
  bazı akp'li birey-ciklerin yaptığı abuk harekettir.

  bu kardeşlerimiz cebinde 10 lira dahi olmadığı halde ''ooo ekonomi pek iyi pek güzel, büyüyoruz, gelişiyoruz, bak çin'in götüne koymuşuz'' diyerek finansal analiz(!)lerini sunarlar.

  bir kişi çıkıp sormaz ''aga sen geçinebiliyor musun?'' diye.

  ama ekonomi iyidir.
  8 -5 ... system error
 2. ?.
  (bkz: zengin daha zengin fakir daha fakir)
  3 ... gordonlevyeliman
 3. ?.
  bundan böyle fazladan 1 kilo kömür, fazladan 1 paket makarna yardımı daha gelir onlara. büyüyen büyür ama...
  -2 ... tapukadastro
 4. ?.
  gayet normaldir. insanın cebinde 10 lira olup olmaması ekonomiyle alakalı değil, aksine kişinin çalışma azmi, aklı ve ticari zekasıyla alakalıdır. ekonomi insanın cebindeki parayla doğru orantılı değildir ki... "x" kişisinin cebinde 10 lira bile yokken "y" kişisinde 100 lira ve "z" kişisinde trilyonlar olabilir. Ekonomi olarak dünyaya yön veren ülkelerin vatandaşları içinde aynı şey geçerlidir.
  -1 ... deagressive
 5. ?.
  fakirin ekonomiye bakış açısını anlatan güzel bir örnektir.
  1 -1 ... yine mi sen
 6. ?.
  (bkz: lorenz eğrisi)

  sende 1o lira yokken, sabancı da trilyonlar olması milli gelirin adaletli dağılmadığını gösterir ki bu da zaten ekonominin iyi olmadığının kanıtıdır.
  2 -4 ... yagda kizaran deniz kizi
 7. 0.
  ulkesinin gelisimini kendi butcesine kiyas etmeden dusunebilen insan yapisidir.
  ... okuryazar
 8. 1.
  hamdolsun ki kriz onu teğet geçmiştir.
  ... met mez
 9. 2.
  ben zamanında eşek gibi çalıştıysam elimdekini avucumdakini yatırıp bütün mal varlığımı risk edip yatırım yaptıysam ve bunun sonucunda zengin olduysam benim cebimdeki para ile senin cebindeki para doğal olarak aynı olmayacaktır.

  hiçbir risk almayan, hiçbir sorumluluk altına girmeyen adamla zekasını kullanan araştıran risk alan çalışan azmeden adam bir mi olacaktı?

  senin cebinde 10 lira olmaması senin veya seni yetiştiren adamın sorunudur. şimdi bilgisayarın başında entry kasacagına kalkar işine gücüne bakar şimdi olmasa bile bir 10 sene sonra belirli bir yere gelirsin. sen veya senin cocukların rahat eder. veya cebimde 10 lira yok diye yakınmaya devam eder senelerce ne uzar ne kısalırsın.

  götünde donu olmadan köylerden istanbul a gelmiş iş güç kurmuş zengin olmuş hem de helal yollardan zengin olmuş binlerce onbinlerce insan var türkiye de.
  2 -1 ... eurasia