bugün

ankara cebeci'de, cebeci pazar yerinde, her ayın 2. pazarı kurulan gayet güzel antika pazarı.
ankara cebeci'de bulunan en büyük bit pazarıdır.
güzel ve enteresan şeyler bulunabilir burada.
Firsatim oldugumda kendime ugrak mekani yaptigim ve eski puslu antika seyleri inceledigim yerdir. Lakin henuz bir sey almisimligim yoktur.
sultangazi cebeci mahallesi'nde bulunmayan pazardır.
gölbaşında da kapatma kararı almışlardır. umarım yeniden bir yerde açılır, cebecideyken sadece bir kere gidebildim.

görsel
antika pazarı da kaldırıldıysa cebecinin anasını belleme çalışmaları hızlanmıştır. yıllarımın geçtiği semte her gittiğimde biraz daha üzülüyorum. fast food dükkanları, bakteri gibi üreyen kahveci şubeleri, kozmetik ürünü satan firmaların dükkanları. abicim biz orada mahalle kültürünü seviyorduk. dükkanlara selam vermeyi, onlarla laflamayı, çay içmeyi seviyorduk. bakkal ali amca da bu dünyadan göçtü biz cebeciden göçtükten sonra. biz bu dünyadan göçünce cebeci de hatıralardan göçer elbet.
gölbaşı'ndan da taşınmışlar. Artık nereye kurulduğunu bilen varsa yazsın babasının hayrına.
iskitlere ve gölbaşına dağıldılar. Ama eski tadı yokmuş, çer çöp doluymuş.

Ordan aldığım 1 papellik Hindu fili heykeliyle metroda bi dişçi ayarlamıştım.

(bkz: Anılar cıvıl cıvıl koşmayın peşimden)
2 sene önce kapatılıp yıkıldığını öğrendiğimde şok geçirdiğim pazar. kapatılmasında emeği geçen herkesin özellikle o bölgede yaşayan vatandaşların allah belasını versin.