bugün

Bir an ne oluyor diyeniniz veya umutlananınız olmuştur ancak en fazla başlığa tıklamanızla entryi okumanız arasında geçen zaman kadar sürecek.

Ayın 11inde sayın cumhurbaşkanımız başkomutanımız haşmetli değerli ltd şti, sakarya'ya teşrif edecekler. Pek tabi kendilerinin varlıklarıyla şehrimizi şereflendirmelerinden günler önce meydanda bulunan akp il teşkilatından kolon patlatırcasına dombralar vs çalınmaya başlandı. Bu cümbüş içerisinde kendisinin de ses kaydı veriliyor; "sakarya anadolunun bilmem nesidir. Hoşgörü beşiğidir. Sakaryada lazlar çerkesler kürtler zazalar..." sayıyor da sayıyor dünya liderimiz. Meydanda bir an duraksadım ve tekrar dinlemeye karar verdim nasılsa genç işsizim. Dombralar vs yine havada uçuştu. Yine ırklar kökenler sayıldı ve evet. Sakarya'da suriyeliler var demedi. Halbuki suriyeliler, bu sayılan gruplarının hepsinin toplamını dahi azınlıkta bırakacak kadar fazlalar. Özellikle geceleri.

Şehrin en büyük parkı kentparkın adı şehir sakinlerince suriye park olarak değişti. Zannediyorum ki fransa hollanda abd gibi büyük belalarla uğraşan sayın cumhurbaşkanımız efendimis kıymetlimiss bu kadar iş yükü yüzünden gözden kaçırmış olmalı suriyelileri. .