1. .
  birader 3 and half aydır sözlük yazarıyım.. bu sürecin ilk beş günü ve son beş gününde, moderasyonun benim için düşündüğü çaylaklık görevini yerine getirdim.. hoca nerede isterse orada yazarız, bizim için problem yok.. hepimiz porofesoyonlüz sonuçta.. sene sonu bir gelsin, görüşmelere o zaman başlayacağız.. neyse, önemli değil bunlar.. ilk çaylaklık dönemim zaten 'karma nedir?', 'buton ne işe yarar öyle göte girecekmiş gibi bir ismi var..', 'fake nick bir efsane midir?', 'drnirvana diye bir yazar hakikaten var mı yoksa bütün bunlar bir rüya mı?' tarzı sorular eşliğinde, pek bir bok anlamadan bitmişti.. ama bu ikinci çaylaklığım, bazı şeyleri sindirmiş olduğum için (bazı şeyler.. bir gün bu lafı eden birine sorun o bazı şeyler nedir diye, ağzını açabilirse şerefsizim.. bana sormayın ama..) daha bir yapıcı, daha bir efektif geçti..
  yeni yeni şeyler farkettim..

  bir kere sözlükte bir çok komik yazar varmış lan.. ne derseniz deyin, en etrafı kolaçan eden, milletin yazdıklarını okuyan yazar bile, kendi yazma zamanından ve ihtimalinden belli bir ölçüde çalıp, bakabiliyor diğer yazarların yazdıklarına.. halbuki çaylakken sözlüğe girildiğinde kaçışın yok, diğerlerini okuyacaksın.. bu nedenle kendimi oylamaya verdim.. her sözlüğe girdiğimde minimum 10 entry okuyup oyladım.. bundan sonra seri bir şekilde artılayacağım, güzel yazarlar buldum.. çok mutluyum..

  sonra ikinci farkettiğim şey de, sözlükte amma çok komik yazar varmış lan.. bu seferkiler ciddi olup da bana komik gelenler ama.. tabi diğer yazarları yüzde yüz farkedebilecek hale gelince sadece beğeneceklerini değil, kıl olacaklarını da alıyor radarın.. onları da ehh işteledim ki bence eksi vermekten daha kötü bir şey.. yani iyi niyetimden yapmadım bunu kıllıktan yaptım.. ehh işte ne lan?..

  başka öğrendiğim bir şey de aslında bir bok yazamıyormuşum.. 'şöyle eski entrylere bir bakayım, editleri gelmişse editleyeyim' dedim.. işin içinden çıkamadım.. ulan bir bok yapıyoruz, fikir belirtiyoruz heyecanıyla sıçtıkça sıçmışız..
  tekrarlanan kelimeler, anlatım bozuklukları, yazım yanlışları gırla gidiyor.. çoğu entryde de fikir belirteyim diye saçmasapan şakalara vurmuşum kendimi.. valla zor zanaat yazar olmak.. düzelttim hepsini artık bütün entrylerim editli neredeyse.. gören başım götüm ayrı oynuyor, devamlı yazdığımı değiştiriyorum sanacak.. varsın sansın, eksilesin.. ehh işte vermesin de..

  bir de mesaj atılamıyormuş çaylakken onu gördüm.. mesajlarına cevap veremediğim herkesten özür diliyorum.. cevap mahiyetinde entrylerinizi oyladım ama.. anlarsınız belki diye ama mal gibi oturdunuz öyle.. bendim olm o..

  son olarak bir de hayat çıkarımı yaptırdı bana çaylaklık.. ne oldum dememeli, ne olacağım demeli kardeşim.. daha geçen gün merak ediyordum ''insan niye çaylak olur lan bu kadar belli kuralların geçerli olduğu bir yerde?'' diye.. olunuyormuş vallahi.. iyi beş gün verdiler..
  değdi valla ama..
  2 ... rapper ninja