bugün

son yılların modası nescafe'nin (kahve demiyorum. nescafe olarak adlandırılıyor bu yeni nesil sahte kahveler) gençler tarafından çay yerine tercih edilmesiyle çıkan durum. şahsen ben çayı daha çok seviyorum ve arkadaşlarım tarafından da bu nedenle anlamadığım şeklide garipseniyorum. oysaki asıl anlam veremediğim kültürümüzün bir değeri olan çay varken nescafe denen şeyi içmek. hadi türk kahvesi içseniz yine neyse diyeceğim fakat nescafe de nescafe. nedir bu inat anlamadım gitti. arkadaşlar özümüze dönelim lütfen.
halk muzigi dururken rock dinlerler ayrıca.
(bkz: halk muzigi dururken rock dinlemek). Ayıp denen bir şey var, fakat yok işte! Ayıp da kalmamış artık bunlarda.
(bkz: converse modası)
(bkz: dil modası)
(bkz: özenti)
bir kültürü yok eden gençlerdir.
(bkz: bi siktir git çay koy)

bi siktir git nescafe koy mu dicez şimdi? yok artık...
al işte ya dedirten kelimeler bütünü. ya kardeşim şimdi herkes nescafeyi sevmediği gibi herkes çayı sevecek diye birşey yok. o zaman pizza yerine lahmacun, hamburger yerine döner, mercedes yerine şahin vb değişimlere gidelim. buraya entry giren arkadaşlar nescafe içenlere özenti demeden önce altındaki fransız ve alman arabalarını yerlilerle değiştirsinler.
#1463758 (bkz: dam üstünde saksağan vur beline kazmayı)
genelde tikky tabir edilen insanların , cafelere gittikleri zaman bana 1 sütlü nescafe isteyen genç kuşak.
nescafeyi caydan daha cok seven genctir. * *
nescafe yapmanın kolayına geldiği, üşengeç gençtir. *
nescafe varken turk kahvesi icmek gibi bir olayın yanında devede kulak kalmaktadır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.