1. 1.
  asıl başlık;

  cassio lincoln shabani nonda harry kewell milan baros dortlusu

  2007-2008 sezonunun * başında galatasaray'a katılmış cassio lincoln ve shabani nonda ile 2008-2009 sezonun * başında galatasaray'a katılmış harry kewell ve milan baros'un oluşturduğu dörtlü.

  avrupa'nın sayılı kulüplerinde oynamış olan bu dörtlü galatasaray'ın hucüm hattındaki en iyi yabancı futbolcular olarak göze çarpmaktadır. (ki zaten galatasaray'ın hucüm hattında 4 tane yabancı var) yani hepsi kaliteli, hepsi oyunun kaderini bir anda değiştirecek özelliğe sahiptir. fakat hepsi bir arada oynarsa galatasaray defansif anlamda sıkıntı yaşar. özellikle büyük maçlarda.
  4 -3 ... minik mavi balina
 2. 2.
  (bkz: mahserin dort atlisi)
  1 -4 ... schizo
 3. 3.
  "arda turan ın olmadığı dörtlüye dörtlü denmez" dediğim dörtlü.
  8 -1 ... goruntuvarsesyok
 4. 4.
  (bkz: dört silahşörler)

  biri hepsi, hepsi biri için olmaz ama. sakatlanan yerine yedek silahşör alınır.
  ... maxim tsigalko
 5. 5.
  cassio lincoln'ün saçlarını kestirmesi ile yakışıklılık kat sayısı artacak olan dötlü.

  işte o zaman herkes verir bu dörtlüye. hatta ben bile veririm fakat shabani nonda * gözümü korkutuyor. *
  6 ... minik mavi balina
 6. 6.
  türkiye'deki tek muadili, tello, delgado, holosko, bobo olan dörtlü. doğruya doğru şimdi.
  4 -3 ... sacriter
 7. 7.
  takımın başına iyi bir hoca getirilirse hagi emre hakan hasan dörtlüsü gibi başarılı olacaklarını düşündüğüm oyuncular.
  ... altair
 8. 8.
  fenerbahçe'deki deniz baris selcuk sahin claudio maldonado uclusu'nün teknik kapasitesine ulaşmak için bir hayli çalışması gereken dörtlü. *

  (bkz: kırk fırın ekmek yemek)
  6 -5 ... minik mavi balina
 9. 9.
  tahminimce küllerinden doğacak olan über quattro*. bu oyuncuların hepsinin son dönem kariyerlerine baktığımız zaman bir düşüş içerisinde olduklarını görebiliriz. ancak bunlardan özellikle harry kewell şimdiden kalitesini konuşturmaya başladı. attığı goller ve sürekli dikine düşünen oyun tarzı buram buram kalite kokmakta. cassio lincoln ise geçen sezonun ilk 3 haftasındaki müthiş performansından sonra geçtiğimiz 2-3 haftaya kadar resmen kayıplardaydı. ancak burnu sürtülmüş olacak ki, enfes paslarla takım arkadaşlarına gene gol pozisyonları yaratıp bildiğimiz lincoln haline gelmeye başladı, hakkını vermek lazım. tabi erken havaya da girmek olmaz, biraz daha çok çalışıp tam kıvama gelmesi lazım. işte o zaman bu takımın durdurulamaz lokomotifi olur benden söylemesi. futbol cahilleri tarafından kazma olarak nitelendirilen kara boğamız shabani nonda ise türkiye'de pozisyona girme konusunda üstad; girmeyi başaran adam golü de illa ki bir yerde atar, içiniz rahat olsun. ayrıca çok güçlü ve ayağında top tutabiliyor, güiza gibi anında kaybedenlerden değil. milan baros zaten belli, yakaladı mı affetmeyen bir yapısı var. hele hele, istikrarlı devam etmesi halinde golleri düzenli olarak sıralayacağı aşikardır muhterem strikerımızın. bu adam liverpool'da da böyleydi, çek milli takımında da... attı mı coşuyor, durdu mu da tam duruyordu. sonuç olarak bu adamların toplamı, türkiye ligine bedel ancak avrupa için aralarındaki uyumun tam olarak sağlanması gerekmekte. ayrıca bu dörtlüye bir de arda turan eklenip 5'li olurlarsa işte o zaman künefe olur, güllaç olur... arda-lincoln-kewell tarafından desteklenen bir nonda-baros ikilisi tek kelimeyle ölümcüldür.

  (bkz: forza galatasaray)
  5 ... pulemjot kalashnikova
 10. 10.
  (bkz: lincoln kewell arda nonda baros beslisi)
  1 ... dunyanin en mutevazi adami