bugün

Kendi kulübü ile dalga geçen GS futbolcusu..Yarın bir gün dolandırıp kaçması muhtemel..
geleli 2 yıl geçtiğini duyunca "oha" dediğim fitbolcu bozuntusu. ben olaya hiç tarihsel yaklaşmamıştım. gerçekten 2 yıldır kulüpte ve aldığı paranın kuruşunu dahi haketmiyor. hala neyi bekliyolar onu da anlamış değilim. arda'ya verin 10 numarayı şunu da sktr edin artık.
(bkz: çocuğunuz zeki ama çalışmıyor)
(bkz: 21 yüzyılda lincoln den patlama beklemek)
Bu adamın bunları yapmasındaki suçlulardan biri de taraftardır. Herşeyi yapsın sen gene de lincooln diye bağır. Adam da yüz bulur tabi. Galatasaray'a, taraftarına, işine, takım arkadaşlarına zerre saygısı olmayan bir adamın Galatasarayda işi olamaz. Bunu sadece bugün yaptığından dolayı demiyorum. Zaten böyleydi bu adam. Defalarca aynı şeyleri yaptı ama taraftar gene arkasında durdu. isterse bu saatten sonra mükemmel oynasın, hiçbir değeri yok benim için.

Bu adam için Bülent Korkmaz'a demediğini bırakmayanlara ise sadece sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.
rijkaard'ın sistemine uyacağını düşünenlerin sayısı oldukça fazladır. evet lincoln 4-3-3 sisteminde oynayabilecek bir oyuncudur. ancak kötü oynayabilecek oyuncudur. zira 4-3-3 dediğimiz sistemin ileri üçlüsünün sol ve sağ bölgeleri arda turan ve kewell'a emanettir, tek forvet ise milan baros olarak gözükmektedir. orta üçlü ise çok büyük ihtimalle mehmet topal-ayhan-barış gibi dirençli isimlerden kurulacaktır. lincoln'ü orta üçlünün arasına koymak çok büyük ihtimalle rakibe olan direnci düşürecektir. ayrıca lincoln bir "mc" oyuncusu değildir, forvet arkası bile yetersiz kaldığı düşünüldüğünde oyunu iki yönlü oynamasını gerektirecek bir mevkide lincoln hem savunma yapamayacak, hem de oyun kurması için yeterli boş alanı bulamayacaktır. kendisini amc dediğimiz forvet arkası mevkisine koymak da 4-3-3'ü bozup yine 4-5-1'e veya 4-4-1-1'e dönmek demektir. bu tezi rijkaard dönemi deco antitezi ile çökertmeye çalışmak ise başlı başına komedidir. zira deco'nun yetenekleri lincoln'ün çok üzerindedir. ve ispanya ligi'nde oynanan futbolun türkiye'de gördüğümüz kör dövüşü ile uzaktan yakından alakası yoktur. ayrıca lincoln'ü şöyle bir sistemde sahaya sürmek diğer oyunculara eziyettir. zira bu sistemde "iyi" oyuncular birbirlerini taşır. genel olarak hata kabul etmez. ve lincoln eski formunu bulmazsa bolca şahit olacaksinız, 4-3-3 zayıf oyuncuyu dışlar, oynayamayan ve bocalayan futbolcu ciddi derecede göze batar. taktik değerlendirmenin dışında kendisini genel olarak ele alırsak galatasaray'ın maddi olarak mario jardel'in satışı ile birlikte yediği en büyük kazıklardandır. zira kendisinin 2 yıldır aldığı ücret ve bonservisi toplamda ariel ortega'nın fenerbahçe'ye patlattığı ütopik bonservis bedelini sanırım geride bırakmıştır. hey yavrum be, bu adam daha form tutacak, takıma girecek, şahlanacak.

(bkz: rüyalarda buluşuruz)
koca gs kulübünü dingonun ahırına çevirmiş adam. şaka maka vallahi bu adamı sevmeye başladım, gs ile kedi fare oynuyor kimse de bişey diyemiyor. * gerçi gs'ye müstehak, o ayrı.

o değil de, hasan şaş'ın açıklamalarında üstü kapalı kastettiği kişi lincoln olsa gerek.
Bir beşiktaşlı olarak nedense -heralde bu yaptıklarını galatasaray da yapmasından dolayı- çok sevdiğim bir futbolcu. galatasaray spor kulübü heralde böyle "şeyimden aşağı kaşımpaşa", umurumda mı bu dünya havasında bir futbolcu görmemiştir. o o kadar rahat ki, o kadar güzel bir oyuncu(!)*ki hala bahsedilen 25 milyon gs taraftarını ve gs yöneticilerini iki küsür milyon euro para alıp uyutmaya devam ediyor. *
gitse de kurtulsak insanı.
takımın dengesini bozuyor bu adam..
"volkan geliyor" diye haber yollansa ilk uçakla türkiye'ye gelecek adam.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.