bugün

fenerbahçe maçından sonra yine, yeni, yeniden saldırılan adam. carlos'la kankaymış, forma değiştirmiş.

lan neden kanka olmasın? manyak mısınız siz? futbol bu ulusal harp değil. ikisi de olayı daha temelinde kavramış işte. neden her ülkede brezilyalı kaynadığını gösterdiler. birbirine giren adam(!)ları izlediler paşa paşa.

benim için her zaman 10 numaradır. bu adam müdahale edilmediğinde ortalığı darma duman edebildiğini ıspatlamıştır. hacettepe maçında top sektirmiş, aynı hafta herha maçında tekrar show yapmıştır. 2 sezondur her gelen hocanın oyundan alldığı ilk adam olmuş. kötü mü oynuyor? evet kötü oynuyor. mehmet güven, ümita karan, sabri sarıoğlu muhteşem futbolcular. her biri birer pele. alex'in maç boyu dolaştığı ama 90 dakika oynadığı maçları biliyorum, hepimiz biliyoruz. çünkü 90'da çevirdiği maçlar mevcut.

bu adamı geçen yıl kalli yedi hayrı görülmedi, bu sene bülent korkmaz. açık ve net. ilk yarı bitene kadar yaptığı asistleri sayabilen oldu mu? bir de gol attı utanmadan.

galatasaray yönetiminin oyunudur bu yaşananlar benim gözümde. beni en formda olduğum dönem kadrodan kesersen, gole ihtiyaç varken beni alıp mehmet güven'i* oyuna sokarsan, her halt yolundaymış da ben boktanmışım gibi sürekli gündemdeysem ''why coach?'' derim, kaçar gider kafa dinlerim memleketimde. sittin sene de hayır alamazsın benden.

eğer lincoln yollanıp yerine riquelme, diego alabiliyorsan eyvallah. sat gitsin.

bu adam bize zaten fazla. biz sabri'nin rüzgardan hızlı koşmasını izlemeliyiz, sağlı sollu isabetli şutlarını izlemeliyiz, freekicklerini izlemeliyiz...

bize no look pas atan fazla. biz mehmet güven'in akıl dolu paslarını izlemeliyiz. seri çalımlarla ceza alanına girişini izlemeliyiz. cesc fabregas'tır mehmet.

bize fazla 14 asist yapan adam. biz hasan şaş'ı izlemeliyiz ömür boyu. kafayı kazıtınca pele'dir. 63 yaşına kadar oynasın.

bize fazla böyle teknik adam. ali lukunku, petre, cihan haspolatlı lazım bize. kewell satılsın cihan giysin 19 numarayı. baros çok yavşak. eliyle falan top alıyor. onu da satsınlar. arda turan kavga etti bak. onu da satalım. hakan şükür niye bıraktı futbolu? geri gelsin 10 sene daha izleyelim...

evet cassio lincoln'dür tek problemimiz. takım şahane, sistem şahane, sabri var, mehmet var, ümit karan var...
geçen yıl volkanla aralarında geçen kovalamacada neden bütün gs li futbolcuların volkanı sakinleştirmeye çalıştığını anladığım futbolcu. takım arkadaşları kendisinin umurnda olmadığı için onlarında onu umursmamasını normal karşıladım..
iyi bir hocayla çalıştığı zaman hem gol krallığında hem asist krallığında tepeye oynadığını birkaç hafta öncesine kadar rahatlıkla gördüğümüz yıldız oyuncu. guiza gibi kazıklar yanında gül bahçesi gibidir. umarız seneye de takımda kalır, iyi bir hocayla çalışmak kaydıyla...
göte girip açılan şemsiye misali guizalar yanında gülü seven dikenine katlanır modundadır taraftarın gözünde.
iyi futbolcu olabilir ama iş disiplini yoktur. bunu da herkes kendi işyerindeymiş gibi düşünsün. adam iyi bir pazarlamacı ama iş yaptığı adamlarla çok laubali, iş yerinde sürekli kavga çıkartıyor. bu adam çok iş yapsa dahi işte mi tutarsınız? ben tutmam.
lincoln iyi bir futbolcudur, evet ama bize gelmez. onun mevkisini kaldırabilecek muhteşem bir kewell'ın varken durma isteyen varsa 3-5 ne ediyorsa sat derim. adam gibi bir de kanat oyuncusu alırım o fiyata.

bu adamın almanya'dan kaçmasına şaşırmamalı. onun en rahat edeceği yer rusya vb ülkelerdir ama oradada hava soğuk diye oynamaz.
gazete müsvettesi vatan'ın kendisinin fener forması giyip armasını öptüğü şeklindeki haberine şu şekilde cevap vermiş futbolcu:
http://www.galatasaray.or.../futbol_as/haber/3678.php
kendisi futbolcu değil şarlatandır.yılda bir kaç maç oynayıp gerisinde ense yapar sürekli tribünlere oynar yok ait oldum yere geldim yok buraya gelmemi tanrı istedi ait olduğun yerdeysen adam gibi oyna düzenbazın önde gidenidir duygusal ayağına yatar ota boka küser kendisini haklı gösterir bir an önce gitsindir.

not;bu entryi yazan bir galatasaraylıdır.
galatasaray'a yalnızca maddi katkıda bulunan güzide(!) futbolcu..

-başkan önümüzdeki aylar için bankaya tam yüz bin ödeme yapmamız gerek, futbolcu taksitleri de cabası..
+sakin olun olum..lincoln yemeğe geç gelir..200 oradan..bülent'e söyleyin maçı tamamlamasın, çıkarken itiraz eder..elli bin oradan..antremanları da iki kat arttırsın, lincoln birine çıkmazsa tamamdır bu iş!!
adnan polat'in bugun bilkentte yaptigi konusmalardan anladigim kadariyla sene sonunda takimdan ayrilacak. ustu kapali konustu ama lincoln hakkindaki tum sozlerinden oyle bir cikarimda bulundum. iki senedir bekledigimizi alamadik ondan , galatasarayin menfaatleri herseyden once gelir, futbolcularin yukumluleri nasil davranamsi gerektigini bellidir, lig sonunda herseyi degerlendirecegiz, bes hafta onceden birsey soylemek yanlis dedi. bu aciklamalardan , gonderilecek izlenimini cikardim. bakicaz gorucez.
hacettepe maçında süper paslar atmış, 3-4 tane %100'lük gol pozisyonu yaratmıştır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.