bugün

uludağ sözlüğün en popüler futbolcusu.
galatasarayın sıradaki teknik direktörünü bizzat seçecek olan adam.
tıpkı ribery gibi, bir gün bayern munih etiğini taşımasını, canı gönülden dilediğim futbolcu.

(bkz: yolun açık olsun) * *
yıldız öğütücüsü teknik ekip ve basiretsiz yönetimin el birliği ile dışladığı oyuncu. son 10 yılda bu şekilde harcanmış topçulardan kadro kurulur be!

(bkz: frank ribery)
(bkz: cesar prates)
(bkz: jorge loureiro felipe)
s.ktirip gitmesi gereken , suratına tükürülesi futbolcu müsveddesidir.
alex de souza'nın fenerbahçe'ye karşı duyduğu sorumluluğu duymamış, ilk fırsatta kaçıp gitmiş, yetenekli ama haylaz futbolcu.
yiğidi öldürmek ama hakkını yememek gereklidir. daha önce hem bu başlık hem de başka başlıklarda lincoln ile alex'i karşılaştırmıştım ancak artık alex de souza'dan özür dileme zamanıdır. asla gemisini terketmemiş, saygı duyulması gereken bir kaptandır o.

aman ha yanlış anlaşılmasın editi: lincoln'un kalitesine ve tekniğine laf söylenemez ancak profesyonel ruhu tartışmaya açıktır.
kişilikli yıldız futbolcu ender gelir dünya üstüne. ve ne yazık ki biz bir tanesine çok alıştık herkesi onun yerini doldursun diye bekliyoruz.

kişilik yönünden sıkıntılı yıldızlardan bir tanesi.
yetenekli ama şımarık oyunculardandır. aldığı paranın hakkını vermeyendir.
bu saatten sonra isterse dönüp galatasaray'ı üst üste 5 kere şampiyon yapsın, gözümdeki değerini sıfırın altına indirmiş çakma amerikan arabasıdır. galatasaray spor kulübü 104 yıllık bir camiadan öte bir marka, bir yaşam biçimi olup, onun arkadaşlarıyla kurduğu bir halı saha takımı değildir ve öyle kafasına göre çekip gidip, kafasına göre gelemez. hele hele teknik direktöre, kararı ne kadar hatalı olursa olsun, el kol yapamaz. bu kulübün ağırlığını taşıyamayan adam ronaldinho olsa bile artık bu saatten sonra kendine yer bulamaz. yolu açık olsun, bize yıldızdan önce "adam" lazım. ben seni seyredeceğime yediği bütün küfürlere rağmen galatasaray'ı bırakmayan hasan şaş'ı izlerim be... gene küfür ederim belki futboluna ama galatasaray için oynadığını bilirim, tribünden alkış almak için değil...
diğer harcanan futbolcularla asla kıyaslanmaması gereken futbolcu müsveddesidir. ruh hastası olduğu da aşikar. zira cristiano ronaldo' dan fazla asist yaptı diye, kendi internet sitesinden ondan daha iyi olduğunu söylemiştir. bildiğin manyak yani.

schalke' den transfer edildiğinde, schalke yöneticileri lincoln' ün gidişini kutlamak için bir parti düzenlemiştir. varın gerisini siz düşünün.

edit: galatasaraylıyım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.