1. 1.
  gaziantep te sabahın kör vaktinde kahvaltı niyetine yenen ciğer kebabı. lokanta falan aranmayacak! seyyar arabalardan yenecek. giderseniz kaçırmayın canlar. sabah sabah ciğer mi diyenler iyi bir gezgin ve dahi bizden değildir. tey tey tey...
  ... kaltak
 2. 2.
  gaziantepte ciğer kebapçılarının "ciğer-dalak" diye bağırmalarının sonucunda "ciğertlak" kelimesi oluşmuş daha sonra son hali "cartlak" olarak kalmış ciğer kebabıdır.
  1 ... atowski
 3. 3.
  bu gün yediğim harika ciğer kebap türü. şişe dizilerek pişiriliyor. gazi antep'in yöresel yemeği imiş. ben dürümünü yediğim için içinde ne olduğunu tam göremedim. ızgaracının dediğine göre kuşbaşından daha ufak akciğer ve kuyruk yağı parçaları varmış. bunlar bir gece önceden terbiyeye yatırıldığı için yumuşacık oluyormuş. harbiden de lokum gibiydi.

  Ankara'da cartlak kebabı yemek isteyenler konur sokak2'deki surkent pikniğe gidebilir. güzel yapıyorlar.
  ... karmatu
 4. 4.
  cartlak kebabi ile ilgili iki birlesim vardir biri ciger-dalak biri ciger-girtlak. ciger ve dalak ayri yenen iki sakatattir kusbasi dogranip komurde piser ikiside ayri ayri. ciger-girtlak ise cigerin yine kusbasi dogranip sise saplarken 3 cigerin arasina yagli girtlak saplanmasidir piserken girlagin lezzeti cigere muthis bir tat katar.
  ... isimkoymakzorundamiyim
 5. 5.
  aslında bizim taraflarda (sicilya) direkt ciğer denir. ciğer yemeğe gidiyoruz gidicez şeklinde. şimdi başkasıyla karıştırılmasın diye burada anlatayım dedim. bol baharatlı kuzu (dana olmaaaz! ) ciğerinin şiş halidir. lavaşlar ve diğer acılı mezelerle ki hepsi taze olmalı kurutulmuş biber ne amk! en lezzetli ızgara türlerindendir. sicilyaya her gelene ısmarlandığı için turist ishali denen bir hastalığı da var etmiş yemektir ayrıca.
  ... zubdeialem
 6. 6.
  sabah sabah ciğer şiş yemek faaliyetinin antep ve diyarbakır' da vücut bulmuş ismi.
  1 ... scrikss
 7. 7.
  cartlak kebabı
  Antep'in en ünlü kebabıdır cartlak (diğer adıyla ciğer) kebabı. Kuzu ciğerinden yapılır. Lezzeti müthiştir.
  ... adabi vardir rocky nin