1. 1.
    islam'da geçerli bir durumdur. islam'da cariye bir ganimet, bir mal olarak görülür. Dolayısıyla sahibi onu istediği gibi kullanabilir.
    cariyeyle zorla ilişkiye girmenin günah olmaması
    7 ... fasist bir yurtsever
  2. 2.
    (bkz: islam kolaylık dinidir)
    4 ... agnostos
  3. 3.
    senin bildiğin gibi değil lavuk çoluk çocuksunuz.
    kendine köle demek aileden biri yaparsın.
    bi boktan anladığınız bildiğiniz yok .
    -6 ... ruzhan
  4. 4.
    helal olarak ifade edilen durumdur. zaten bırakın cariyeyi karılarınızdan ( eş demiyorum çünkü onlar demiyorlar) birisi siz seks istediğinizde bıdı bıdı ediyorsa bir güzel dövme hakkınızda var ayrıca o kadında büyük günah işlemiş oluyormuş.
    benim anlamadığım; zina haram deyip 4 eş almama, üstüne bakabileceğim ( bakmaktan kasıt açlıktan ölmesin) kadar cariye almama bunlarla da dilediğim gibi ilişkiye girmeme müsaade eden sistemde mantık ne gezer.
    ayrıca bu kadar çok ganimetim pardon eşim ve cariyem varsa ben hala ne bok yemeye sübyan peşinde koşabiliyorum.
    bu arada cariye nedir diye bir araştırsın bilmeyenler. bir kabileyi ( aşirette diyebiliriz) baskına uğratıp tüm erkekleri kılıçtan geçirip tüm mallarına ve kadınlarına ( böyle yazıyor) el koymak ganimettir. bu ganimetlere kadınlar yani sonradan alacakları isimlerle cariyeler dahildir. tüm cariyeler pardon ganimetler malum kişiye gider o seçtikten sonra pay edilir.
    2 ... inderex
  5. 5.
    2 ihtimal var ;

1-Ya bu din gerçekten allah kelamı ama peygamber yaşadığı dönemde kitaplaşmadığı için böyle sonradan mantık dışı şeyler eklendi.

2- Ya da allah kelamı değil.

Kusura bakma müslüman kardeşim 3. Bir ihtimal yok.

Böyle bir şeyi bu sonsuz, akılalmaz Evreni yaratan Tanrı demez çünkü...
    2 ... mavi huydur bizde