bugün

100 yaşındaki izzet dedemizin ibretlik sevgisini anlattığı cümledir. allah uzun ömürler versin izzet dede, ellerinden öperiz.

http://www.youtube.com/watch?v=B4o660-DW6w
(bkz: kayışın kopması)
Göt kıllı olmanın son noktasıdır.
aklıma george orwell'in hayvan çiftliği kitabında ki koyunların slogan atışı aklıma gelir.
bu gidişle yakın bir gerçekte gerçekleşecek olandır. öteki tarafta da sevaplarınızı feda eder, günahlarını yüklenirsiniz bir zahmet. hadi benim aslanlarıma.
Yalakaların ezber cümlelerinden biri. iş fiiliyata gelse topukları kıçlarına vura vura kaçar bunlar. Hele dört ayaklı olanları, çalıların altlarına saklanırlar ölmemek için.
(bkz: şiddetli uykusuzluk belirtileri)
(bkz: bok yoluna gitmek)
istese o alır aslında. farkında bile olmayız. farkında olmadan nelerimizi aldı da gıkımız çıkmadı.
çapsız, geri zekalı ve embesil birisinin söyleyebileceği cümle. sadece söz konusu kişi için değil, bütün siyasiler için geçerli. unutmamak gerekir ki bu kalıbı hz. ebubekr (r.a.) peygamberimiz için kullanmıştır. yani kullanırken hele bir derin nefis al genç demek gerekir.
öğleden sonra öğleden sonra insanın tepesinin tasını attırabilitesi yüksek sözümsü. canınız çıksın, şey, canınız rte ye feda olsun, azalarak bitin emi.
türk halkının gelen duygusunu anlattığı söz.
Gelen halkının türk duygusunu sözlettiği anlatı.
(bkz: mal turnosolu)
kaç yaşında dedeciktir kendisi oturup araştırcak değil ya tv izliyor ne yapsın yazık.
Cellat-kurban arası stockholm sendromu.
dün kenan evren'e aynısını diyorlardı bugün iyi ki geberdi diyorlar, bu söze karşılık büyük sanatçı ibrahim tatlıses'in güzel bir şarkısıyla cevap veriyorum:

buda geçer buda geçer alışmalısın alışmalıyız...
görmek için teleskoba ihtiyaç duyulan bir kimseye canını verecek kadar aptal zihniyetin sloganıdır. ailemden başka kimseye, hiç bir ideolojiye canım feda değildir.

izzet dedenin de 100 yaşında iken sikimsonik, mesnetsiz tipik bir sağ parti lideri için canım feda demesi gerçekçi değil şov amaçlıdır. sanki bana ömrünü akp mitinglerinde geçirmiş amına koyayımdır.