bugün

'hiç durmadan ararlar, hiç sormadan gelirler, hiç yalnız olmasınlar; mutsuzlar!'
ahlaksızdır. ana baba öğretememişse yapacak bişey yok.
çoğu zaman telefonu açmayan bir insan olduğumdan girmediğim kategori, çoğu zaman meşgul oluyorum, onların peşine mi düşeyim bir de, canım istediği zaman istediğim insana ulaşabileyim yeter.
Keyif insanıdır. Takdir ediyorum. Evet.
telefonla konuşmaktan nefret etsem de içlerinde bulunmadığım insan türü. en azından açar arama lan bir daha der kaparım yani *
Benim. Sustali kopek gibi Her an her dakika telefonu acmak zorunda miyim? Cok Yakin biri olur, o baska. ama digerleri icin canim isterse konusurum istemezse sonra bakarim.
Öyle bir şey yapmam kesinlikle açarım ne olur ne olmaz kötü bir durum olabilir.
Yasaklı kişilerden bile mesaj gelip gelmediğini görmek için spam kutuma bakan biriyim. Gerisini siz düşünün
görsel

iyi dedin kral.
yapıyorum bunu.

özellikle de işten yeni geldiysem.
Her, telefonu açılmadığında, acaba mı, suali aklına gelen insandır, kanımca. Hele bir de mühim bir iş varsa.
Telefonum hep sessizde olduğu için çoğu zaman benimdir . Gördüğüm zaman geri dönüş yaparım.
Doğru olanı yapan insandır. hatta acil bir durum değilse geri de dönülmemeli. Yeterince zorunluluğumuz var zaten.
zorlamaya lüzum yok. Kendisinin bileceği bir iştir. Ama karşı taraf çok ısrarcıysa açmakta fayda var
Kendisininde aynı akıbete uğramasını, göze alandır.
Konuşası yoktur, birkaç gün uzaklaşınca konuşursunuz veyahut telefonda konuşmayı sevmiyordur aramak yerine mesaj atarsanız daha iyi olabilir.
Mantıklı olarak düşünüldüğünde Canı isteseydi zaten açacak olan insan...
Doğaldır, garipsenecek bir yanı yoktur.

Canı sıkkındır, yorgundur, keyfi yoktur, konuşmak istemiyordur olamaz mı?
7/24 telefonlarınızın kölesi midir?
Uygun olunca arar.
Özel hayatlarımızın içine etti bu mendebur telefon şeysi, filmin ortasında, toplantıda, sunumda, ağlarken, şarkı dinlerken, hacet giderirken, bazen gecenin bir yarısı, bazen sabahın körü...
Ebenin!
benim ve bu yüzden birçok arkadaşımdan tepki yedim ve üzerine soğuk su içtim artık yalnız takılıyorum.
Benimdir.
Canim istemiyorsa neden cevap vereyim ki. Manyak miyim ben?
evet bu ben. o an psikolojik olarak bitkin durumdaysam hiç açmıyorum. sadece annem veya babam ararsa açarım , o da beni merak edip paniğe kapılmasınlar diye.
Canı isteyip aradığında telefonu açılmayacak insandır.
senin canın istemiyor olabilir. Arayan o kişi belki önemli bir haber verecek ya da seni aileni ilgilendiren acil bi durum varsa. O zaman hiç mi vicdan azabı duymayacaksınız. Velhasıl, En sinir olduğum insan tipidir. O telefon açılacak arkadaş o kadar..
Bazı meslek gruplarında mecbur böyledir. Zira gecenin 2 sinde sabahın 5 inde seni aramayı kendine hak gören malların normal saatlerde de telefonlarını açmayacaksın ki biraz hanyayı konyayı anlayacaklar.
güncel Önemli Başlıklar