bugün

tam araştıramadım ama tahminimce cansu dere'nin kol boyu kadar falandır.

devlet istatistik enstitüsü başkanına tüm servetimi yedirip (sümüğüyle beraber) araştırttırmak istiyorum. lan diz kapağını siktiğimin dünyasında, nerde güzel bir kız peydah olsa, sözlük karıları hemen oklarını fırlatmaya başlıyor: ay o muuu, çok çirkiiiiin, vıyyyy, at gibiii, oyyyy estetikliiiii, öyyy, çöp gibiiii. bacılarım, hele birer fotoğrafınızı çekin de yükleyin şu uludağ moderne de, görelim ne melem bir şeymişsiniz. tamam, suratınız görünmesin, bacak boyuyla kalınlığı yeterli. hele bi görelim bu iddialı entryler nasıl tiplerden çıkıyor.

cansu dere çirkinse, seni hakkaten çok merak ettim.
(bkz: çirkinliği güzelliği bacak boyuyla ölçmek)
bacak boyundan çok, akıl boyundan şüphe etmek gerekir.
(bkz: akıl boyu)
cansu dere ablamıza laf atan arkadaşlara bir sorum var;
allanızı severseniz kaç kez spor yaptınız? üniversiteye geldiğinizde bir heveslen gittiniz tenise yazildiniz, iki hafta sonra gazınız kaçtı biraktınız. bir sene sonra da selülitlerim var canım ne var bunda ? ben onlarla barışığım bi kere gibisinden kendilerinin de inanmadığı yalanlar yalanlar.
taş gibi hatundur cansu dere.
tanım: 68 santimetre civarı...

+hafız bu cansu dere süpürgeye benziyor.
-sus lan, 3 metre bacak var hatunda.
+iyi de güzellik?! hani yüz falan...
-kes. hayatında kaç kere spor yaptın davar, kadında gram selülit yok.
+hafız çirkin işte kadın, hiçbir sevimlilik yok.
-hadise frikik beyaz show, hülya avşar külotsuz, enter...
Asalet; Boyda değil soyda.
incelik; Belde değil dilde.
Doğruluk; sözde değil özde.
Güzellik yüzde değil yürekte olur.
belli bir boya tekabül ediyorki, o kadar olmayanların hiçbirini sinirlendirmiyor.
(bkz: en çok sinek de bokta var)
vücuduna birşey söyleyemem taş gibi olması doğal çünkü zaten vücuduyla para kazanıyo ama gözleri bakışları narkoz yemiş de gitti ha gidecek gibidir kendisinin... ama ben şimdi göz bakış filan dedim de siz onlarla zaten ilgilenmiyorsunuz. ayrıca birine çirkin demek ay o çirkinde ben güzelim demek de değildir arkadaşım.
"karı sensin, bacak boyu sana girsin" diyesim geliyor be sözlük.
hiçbir bacak boyunun cansu dere'nin çirkinliğiyle boy ölçüşemeyeceğini bilen, bakan değil gören bir bayan olarak es geçeceğim kıyastır.
-cansu dere çirkin yaa.
+ona çirkin diyen karının bacak boyundan şüphe ederim ben be?
-ben bacak boyumu bilmiyorum ama boyum 1.82.
+ hönnkkk
muhtemelen cansu derenin bacağı kadardır onların bütün toplamları.
birazdan sözlüğün en popüler yazarının good bye blue sky olacağını garanti ettiğim önerme.
koşun çocuklar koşun sabah üstüme üstüme geliyor.
(bkz: aman tanrım işe yaradı)
(bkz: Bir devenin anatomisi)

(bkz: bir penguenin zevki)

(bkz: bir canavar yarattım)*

Tanım: Vardır herhalde bikaç santim.
kusura bakmasın kimse, türkiye sınırları içerisinde ona çirkin diyebilecek cürrette bir güzellik fazla yok. en fazla klavye başında beğenmez, bahsi geçen sözlük yazarları.normal hayatta utanırlar söylemeye*. malümunuz, sanal mastürbasyon çok moda bu aralar.
çeşitlilik gösterir. her ebatta var.
aynı mantık ile dünyanın en yakışıklı erkeği için:

görsel
boyu 176 cm miş. bacak boyu ne kadar olabilir ki ? diye düşündüğüm kıyas zamazingosu.
güzellik görecelidir. herkes aynı fikirde olmak zorunda da değildir. klavye başına geçip kişisel düşüncemi eleştiren erkeğin her kıza güzel diyebileceğinden bir kez daha emin olmuşumdur.
önemi olmayan kıyas girişimidir. bacak boyu uzun olsa o karılara -kanun öyle diyo hemşo- cansu dere'ye çirkin deme hakkını veremeyiz şimdi.

zaten güzel değil, etkileyicidir kendisi.

hıhı, evet, bir hayli...
güzellik gibi göreceli bir kavramın sözlükte yer almış halidir. evet cansu dere güzeldir de bundan bize ne? bakmakla birşey olunsaymış, kedi kasap olurmuş.
(bkz: bir güzellik ölçütü olarak bacak boyu)

peki yüzü ne olacak hacı?
yaşlanınca kadının bacağı hamur olunca da koluna bakmaya başlarsın artık. malum yüz yerine uzuvları esas alıyoruz ya o bakımdan.
(bkz: cansu dere çirkindir)
(bkz: 107 cm)