1. 93.
    Bende hep merak etmişimdir. Katkı sağlayamayacağı lakin ilginç okurdum nedir diye okuyasım yok. Yazı yazayım ilerde okurum.
    ... turquoiseblue
  2. 92.
    Mavi tonu seven Canon sarı tonu sevrn Nikon.
    ... dislokasyon
  3. 91.
    ikisi birleşip "canikon" adını alsınlar. hem daha sempatik oluyor canikom der gibi. senin canikon.
    3 -1 ... mel mel bakan gibson
  4. 90.
    Hangi modelini hangi modelle karşılaştırdığını belirtmeden fikir sahibi olacak kadar cahil olmak.
    ... dinsiz kitapsiz kafir
  5. 89.
    gece çekimi konusunda Canon'un farkını gördükten sonra tek geçerim.
    ... ucagezegeni
  6. 88.
    Ben Nikon diyorum. Son gelişmeleri takip edemedim ama gren diye bir şey yoktur nikonlarda. Canonun da kullanımı çok daha kolay-dı.
    2 ... lara croftt
  7. 87.
    messi mi ronaldo mu tartışması gibidir.
    ... sivasli bey
  8. 86.
    Cok gereksiz bir tartisma. Bu kiyaslamayi farkli basliklar altinda yapmak daha doğru olur. Misal iç mekan dis mekan kiyaslamasi, lens cesitliliği, fiyat performans oranlari, islemci sensör faktörü gibi birçok baslik altinda kıyaslanabilir. ikisinin de birbirlerinden üstün oldugu konular vardir.
    ... sultan i yegah
  9. 85.
    mercekte alman mekaniği,
    işlemci sensör ve yazılımda japon dinamiği
    der susarım.

bununla beraber hiç bir üretici bu güne kadar her durumda mükemmel olabilen bir mercek yapamamıştır kanaatindeyim. bunun sebebi optik bir zorunluluk olabileceği gibi, bir pazarlama stratejisi de olabilir, bilemiyorum.

bu karışık ortamda yapacağınız işe en uygun merceği seçebilmek için iyi bir optik bilgisi edinmelisiniz. ve her işe uygun ayrı bir mercek alabilmek için bolca parayı gözden çıkarmalısınız.

takım tutar gibi firma tutarak olmaz bu iş.
    1 ... cilveloy nanayda
  10. 84.
    Yıl olmuş 2020 hala bu tartışma sürüyor mu ya?
    ... uzay muhtari