bugün

ateistforum'daki orjinali:

--spoiler--
dünya üzerindeki tüm canlılar üremesin.
bakalım tanrınız yaratabiliyor mu?.
--spoiler--

aslında bu soruya cevap verebilecek tek canlı insandır. çünkü insan dışındaki tüm canlılar içgüdülerine göre hareket eder. yani insan dışındaki canlılar ürememe kararı alamazlar. eğer tüm insanlar bir gün ürememe kararı alırsa belki de bu sorunun cevabı ortaya çıkmış olur. *
(bkz: hadi atayizler açıklayın bunu)
Allah'in varliklari $akkadanak yarattigini sanan kisi cumlesidir.
Ayni kisinin putlari kucuk heykelcikler sanma ihtimali de cok yuksektir.
Allah insana mantiga aykiri ve akilla cozulemeyecek hicbir sey gostermez. Bu baglamda kimse birdenbire bir canli soyunun olusmasini ya da yok olmasini bekleyemez. Dunya uzerinde bir canli soyu hic uremezse soyu tukenir, bu kadar basit.
Putlar da kucuk heykelcikler degildir her zaman. Masaya bizden once oturan araba anahtari ve iphone da birer put degil midir? "ayfon* toplumlarin dinidir" sozu cok manidar degil mi?
Provokatif ve muhalefet edici degil, yapici sorulara cevap vermek gerekir. Ha ben niye cevap veriyorum diye sorarsaniz, orasi ayri.
daha sonra bir kadın mucize sonucu hamile kalıp doğursa;

- bu kadını kim hamile bıraktı, diye bağıracak olan ateisttir.
düşündürmeyen bir soru olmuş.

ateistler eskiden zorlardı, şimdi çok sığlaşmış sorular.

işte hep kız kaldıracağım diye ateist oluyorlar sonra böyle oluyor.

birde bir olayın başına "if" koydun mu o olayın tadı kaçıyor be usta. eğerle, falanla, filanla olmuyor. cık.
beyler konuyu dikkate almayın konuyu açan küçükken ateşli hastalık geçirmiş ondan dolayı saçmalıyor.
Denenip görülmelidir.
Bu tip ifadeleri çürütmekten bıktım artık. e ozaman (bkz: allah ın varlığını ispat etmek) (#14900942)
güncel Önemli Başlıklar