1. ?.
  eger hayvanlar bu kadar fazla uremeseydi ve insanlar da bu kadar cocuga duskun olmasaydi bu dunya nin cok daha insani yasanmasi gibi cok guzel olacaklari icerir.
  ... cultman
 2. ?.
  (bkz: besin zinciri)
  ... aristo socrates ve smile yk
 3. ?.
  (bkz: otoliz)
  ... de sade ft baudelaire
 4. ?.
  (bkz: KANKA)
  ... er a
 5. ?.
  (bkz: canlılar birbirine vermeseydi olacaklar)*
  1 ... nobetci baykus
 6. 1.
  canlılar birbirlerini yemeseler canlı olmayacaklar diye yaklaşılabilecek durum.
  ... watisleo
 7. 2.
  Canlılar kendi hücresel besin ihtiyaçlarını ancak başka bir canlının hücresel öz/besinlerinden alabilirler, zaten bu yüzden her canlının sindirim sistemi vardır.

  Alternatif evren örnekleri ve teorileri güzeldir fakat daha ortaya çıkmadan paradoks yaratan teoriler asla tartışılamaz. Aynen 'atatürk olmasaydı baban kim bilmezdin' önermesi gibi bir paradoks ortaya çıkar ki bunu söyleyen kişilerin zeka seviyesinden şüphe edilir.

  Cansızlar bile cansız varlıklardan aldıkları güçle çalışırlar. Dikkat edin robotlar bile belli 'organ'larını hareket ettirebilmek için bir öze ihtiyaç duyarlar bu ya pildir, ya elektriktir. Son ulaşılan nokta güneş enerjisidir fakat yine cansız bir kavram olan 'ışık'tır kaynak.

  Sonuç olarak canlılar birbirini yemeseydi gibi bir olgu oluşamaz bu yüzden 'olacaklar' var olamazlar.
  1 ... heavensent
 8. 3.
  (bkz: karıncayemeyen)
  1 -1 ... karin
 9. 4.
  Besin zincirinin kırılmasıyla birlikte gelen türlerin ardından cinslerin ardından familyaların... * yok olmasıyla meydana gelen yeni dünya düzenine göre bizde yok oluruz kocaman bir cansızlar kolonisi oluşur yada fotosentez ve kemosentez'e alternatif olarak yeni beslenme şekilleri üreyedebilir..
  ... mertpayn