bugün

(bkz: çırpınırdı karadeniz) *
(bkz: kafa göz dalmak) faşoyum ya ordan çağrıştı bu da.

edit: burada başlığın garip bir yazarın başına kalması gibi ibret verici bir olay yaşanmıştır. dua etmeden geçmeyiniz. ahahaha
bir zamanlar güzide yurdumuzun orasında burasında chp mitingleri yapan azınlığın söylediği söz.
imam kalmadı papaz verelim, ona da karşı çıkacak mısınız?
bu ülkeyi 7 yıl boyunca bal gibi cumhurbaşkanı düzeyinde yabancı ülkelerde temsil edecek biri için söylenmiş anlamsız slogan. hazımsızlık örneği.
"sahin k olsa kabul edermisin canim ?" dü$üncelerine yelken acmiyor insan...
türkiye cumhuriyeti bugün kü güçlü konumuna laik cumhuriyet kurallarının da büyük katkısı ile gelmiştir. aynı yıllarda kurulan pek çok ülke rejim değiştirmek zorunda kalmıştır. türkiye cumhuriyeti ise gittikçe kuvvetlenen bir ivme ile büyümektedir.

laiklik herkes için gereklidir
(bkz: cankaya ya imam lazim degil)
çankaya imamnının işsiz kalacağını gözler önüne seren gerçektir.* *
cumhurbaşkanlığı seçiminden önce akp'nin oyları %28 lere kadar gerilemişti. ne zaman ki çankayada imam istemiyoruz niyetiyle cumhuriyet mitingleri başlığı altında gürültü çıkarıldı akp'nin oyları %47 ye çıktı. demek ki krizi de gerginliği de akp çıkarmıyormuş. halk * tokat gibi bir cevap vererek çankayaya imam diye tabir edilen abdullah gül'ü layık gördü. hadi isterseniz biraz demokrat olmayı demokrasiyi hazmetmeyi başaralım.
imam cumaya ne işin var orada.
çankaya'da harbi çankaya'lı, muhitin yerlisi tanıdığım bir imama gösterdiğim söz öbeği.

adamın irkilişini, ağlayışını ve kendine kör bıçakla attığı çizikleri ibretle izledim. sözlükteki fikirler meğerse ne değerliymiş yahu, ne süper kamuoyu yaratıyormuş, insanlara ne çok şey katıyormuş. onu gördüm ben.
öncelikle imamlık mesleğini ne kadar alçaltmaya çalışsanızda bunu başaramazsınız. türk dizilerinde görüldüğünün aksine imamlar üfürükçü değildir.
konuya gelirsek abdullah gül için imam lafı yakıştırılmış. bunun tek sebebi namaz kılıyor olması herhalde. ama işte dinin direği bu olmazsa olmazı yani.. hani namaz kılmak yobazlık sayılmıyor.

hep alakalı olarak;
(bkz: müslümana yobaz denmesi)
(bkz: abd ullah gül)
batınca viyaklatan sivri şeyler battığında söylenen, tazyik değeri bitmiş, folloş bir nida.
(bkz: batınca viyaklatan sivri şeyler)