bugün

Amiyane bir tabir vardır "deliyi ne dikeceksin, ne söyleteceksin" derler.
Ya da "deliyi dikene kadar akıllıya göt ver" derler.
Veya "eşeği diken osuruğuna katlanır" diye.

Can Yaman tükaka bunu savunmuyorum ama can Yaman'ı yaratan ve ona bu soruyu soran kitle (bazı yurdum kadınları, özellikle yeni nesil) bu rezalet de hiç mi suçu yok?
Kalite, arz-talep dengesinin yansımasıdır.

Biraz dürüst olalım ve yine amiyane bir tabir ile "öyle başa böyle tarak, böyle göte öyle varak" gerçeğinde toplum ne ekerse onu biçiyor.

Evet, kızalım ama ilk önce bu rezaleti yaratanlara ortaya çıkaranlara (bu can Yaman değil) kızalım ve aptalca sonuçları değil nedenleri ve çözümleri tartışalım.
Kadınlarımızın çoğu çok cahil ve çok basit.
Sahi bu lafı yiyen kadın ne yapmıştır?
Onur namus kadınlık duygusu açısından tepkisi ne olmuş, bilen varsa aydınlatsın.
Bu vatandaş paralı hayranlar tutuyor.
bu herifin adı can yaman bile olmayabilir o dahi sallamasyon bir pr ürünü olabilir. azalarak bitecek bir gün hiç hatirlamayacagiz bile.
Bu nasıl bi rezilliktir gel bunu Türkiyede de yapda haline bak.
Ee hayran olacağın insani iyi sececeksin. Gerci salaklik da bu ya hayran olmak, platonik asik olmak tamamiyle kafada yaratilan bir fikre kapilmak ve kendi narcisistic yatirimlarina alet etmektir. Tam lacanci öznelesme belirtileri bunlar. Kendiliğindeki ve gercekteki bir yarigi, bir gedigi, ulaşılmasi imkansiz arzu nesnesi ile doldurmaya calismak. Mesela o kiz hemen soguduysa bu yine bunu kanitlar nitelikte olacaktır. Yalniz can yaman kim lo?
Mide bulandırıcı seviyesiz hareket. Ozel hayatlariyla Sürekli gündemde olmasından gına gelmişti. Bi başlarını bağlayamadılar diyordum artık. Ama bu hafta can yamanın kendi kendini bitirme haftası oldu Duymayiz bir sure sonra. Çok sürmez.
Öyle göte böyle tarrak demiş bir sığır.
hemen herkes lince girismis belki adamda basur var kameralar onunde mi gostersin amk.
bunca olaya ve elestiriye ragmen ekranlardaki yerini hala aliyorsa yanlis birsey yapmamis demektir.

halkin yaptirimi olmali, söylediklerine Kulak verilmeli.
Böyle bir terbiyesizliğin ardında ülke olarak o şahsı oralara getirmemiz yatıyor. yabancı ülke halklarının ilgisini çekmesi için böyle kalitesiz insanları vitrinimize koyan biziz.
iğrençtir, komik olduğunu sanmış kendisi belliki ama değil. Çöp.
sorunun sacmalik ve kezbanligina gore cok yerinde alfa bir cevap olmus.

ben begendim.
can yaman'ın hayranı olanların hayran olmasındaki bilinçaltı durumu zaten o arka oda değil mi?
ispanyollar tarafından terbiyesizlik olarak kabul edilmeyendir.

can yaman profil fotoğraflı ispanyol kezbanları, can yaman'a sallayan türkleri ve türk basınını linç etmeye çalışmakla meşgul. ''keşke bana arka odaya geçelim dese'' diyen tipler var öyle söyleyeyim.

birisi de ''o kadar kibar ve düşünceli ki, yanlış anlaşılır diye tercümanına bunu çevirme diyor'' demiş ve peşinden 4-5 tane kalp koymuş.

aman tanrım ya.
"Yüz verdik ayıya geldi s.tı halıya " diye bir söz vardı sanki bu olaya cuk oturmuş.
tipik bir akabeli.
göz var, izan yok.
Kadın hayranı kusur göstermesini istemiştir, o da terbiyesizlik yapmıştır bunun üzerine. Yani kusurunu göstermiştir.
birine bu derece hayranlık duyarsanız böyle şımarıklıklara da katlanırsınız. hele hele bu tarz birine.
güner ümit en şöhretli zamanında yaptığı bir espri ile bitirmişti kariyerini,
can da öyle olacak sanırım.
işte en büyük mesele bu, güç ,şan ve şöhret içindeyken konuşmalarına dikkat etmek....
vay arkadaş ya, nasıl bir dönem, nasıl bu kadar uçurum. eski türkiye / yeni türkiye arasındaki uçuruma bak.

jön:
tarık akan / can yaman

kadın oyuncu:
filiz akın / ismini bile bilmiyorum

manken:
gülşen bubikoğlu, neşe erberk / tuğçe kazaz

kadın ses sanatçısı:
emel sayın / ebru gündeş

erkek ses sanatçısı:
barış manço, erol evgin / bir tomar rapçi, berkay

futbolcu:
metin oktay / arda turan

ulan hepsini geçtim, gay:
zeki müren / kerimcan durmaz
(bkz: Sağlamından dövülmeyi hak eden tip)
kendini star sanan sıradan vasat birisidir.
Edep her şeydir. Hâlâ bunu beğenenin edebinden şüphe ederim.

Senin annen, kız kardeşin, teyzen, halan yok mu libidosunu kontrol edemeyen ortaokul bebesi? Yürü git dalyaprak. Görünen o ki sen ülkemizi dışarıda temsil edemeyeceksin. Anca turistik mekanlarda turistlere yazan garson olur senden. Sana dizilerde rol verenin de kafasına sıçayım.
(bkz: stop making stupid people famous)
Bu ve bunun gibi vasifsizlari ayran budalasi gibi ekrana kitlenip izleyen de sizlerdiniz. Anca akil basa geldi tabi.