bugün

gitarın super brilliant ton dedıklerı tona sahıp olan şarkı.Hep yazı hatırlatmaktadır bana o sıralarda cıktıgından heralde.
yanılmıyorsam *klibinde sebnem ferah 8 telli bir akustik gitar çalmaktadır
dikkatli bakılmadıgında cam kırıkları diye de gorulebilir.*
can adlı birine söylenebilecek şarkı.
kırıklarım olduğu doğrudur evet, ama burda ifşa edilmesi doğru değil diye düşünüyorum.
bir süre inatla cam kırıkları şeklinde anladığım şarkı/albüm ismi. bir de şöyle bir anlam yükleyip şebnem abla yine metafora kesmiş diye düşünmüştüm: kadın cam gibi kırılgan, kırılıyor, cam kırıkları kalbine batıyor falan. hayır bir de bunu iddia ettim toplum içinde, utanıyorum*.
şebnem ferah 'ın aştıkça aştığını gösteren bir kanıttır. soft rock türünde kanımca en iyi albümü, kelimeler yetse 'yi yaptıktan sonra şimdi hard rock 'a geçmiş ve kanımca kelimeler yetse den sonraki en iyi albümünü yapmıştır. artık vokal kalitesi iyice artmış, tavana vurmuş ve türkiye'nin pop veya rock kategorisindeki en iyi vokali olduğunu cümle aleme duyurmuştur. kanımca en iyi şarkıları can kırıkları ve ben bir mülteciyim'dir. tek kötü şarkısı kanımca hoşçakal'dır. şarkı listesi şu şekildedir:

1- okyanus
2- can kırıkları
3- bir kalp kırıldığında
4- delgeç
5- geçmişe yolculuk
6- ben bir mülteciyim
7- sana bilmediğin birşey söyleyemem
8- çakıl taşları
9- zaman geçip gidiyor
10-hoşçakal
şehir efsanesi gibi bir de hikayesi olan şarkıdır.hikaye şöyledir:
şebnem ferahın bir önceki kasedini dinleyen ve çok beğenen hatun kişi bu sözkonusu albümü dinlerken yazı yazmaya başlar ve de yazdığı yazılar en sonunda kitap halini alır.yazmış olduğu kitabı esinlendiği insana yani şebnem feraha yollar teşekkürlerini iletir.şebnem ferah de okuğu kitaptan etkilenerek başlıkta adı geçen şarkıyı yazar.
samimi itiraflarla dolu güzel sözler ve sert müzik
sebnem ferah'ın geçen sene bu zamanlarda tüm tv kanallarında klibi gosterilen, onun için bile sert sayılabilecek bi müziğe sahip şarkısı
şarkı ismi cam kırıklarıya çok fazla karıştırılan, çok hoş bir şebnem ferah şarkısıdır.
fazlasıyla karamsar olmuş albüm.. eski albümlerinde de vardı tabi ki isyan ama bu kadar abartıya kaçmamıştı. şimdi başta can kırıkları olmak üzere, ben bir mülteciyim, okyanus, hoşçakal gibi pek güzel şarkıların hepsi de iç geçirici öğelerle dolmuş taşmış.. güzel de olmuş tabi..
bugüne kadar dinlediğim en kötü şebnem ferah şarkısı. hatta en kötü şarkılar listesine rahatlıkla girebilcek bir şarkı. nerede bu aşk fazla sana şaheseri nerede bu saçmalık.

ceza * dan nefret ederim ama bir lafı vardır: 'anırmak ile rap ya da rock olmaz.' şebnem abla bu şarkıda anırarak rock yerine başka bir şey yapmıştır.

bir dahaki albümde ondan daha güzel şarkılar bekliyoruz. *
bu güne kadar nasıl olmuş da sözleri yazılmamış dediğim şebnem ferah parçası. sözlerini kopyala yapıştır yapayım da tam olsun

bu kalabalıgın ıcınde
yapayalnız hıssetmektense
dunyanın bir ucunda tek basımayım.

kir göstermeyen renkleriniz
sizin olsun korkmaktansa
bulanıklıgın tam ıcınde bir basımayım

benım belki de gizli bir bildigim var
elbette aglarım benım can kırıklarım var
senın gordugun yanagımdan suzulenler
asıl ıcımde,içinde yuzdugum bir denız var...

ayrıca klibinde şebnem gitar çalmamakta, gitaristi ise solosunda sadece artistlik olsun diye yüzünü kırıştırmaktadır.
"gözümden akanlar yaş değil.. ağlamıyorum ben..
yüzüme bakıp tahmin etmeye çalışıyorsan ne hissettiğimi.. yanılırsın..
içimde kopan sessiz çığlıklarım var benim.. beni her gece boğan denizlerim var.."
ermeni asıllı yazar karin karakaşlının 2002'de çıkan öykü kitabı.ayrıca güçlü sesiyle ve şarkı sözleriyle kendini *sevdirmiş olan şebnem ferah'ın cıkarttığı albümünün ismi de bu kitaptan gelmekte.
--spoiler--
senin gördüğün yanağımdan süzülenler
asıl içimde, içinde yüzdüğüm bir deniz var...
--spoiler--

etkileyici sözlere sÂhip bir şebnem ferah şarkısı.
Müthiş bir şarkı ve o şarkıya ilham veren güzel bir kitabın ismi.
sebnem ferah' ın çakıl tasları, can kırıkları ve buna benzer seylere sahip olduğunu anlattığı sarkılarından can kırıkları olanı.
şebnem ferahın elbette aglarım ,benim cammmm kırıklarım var diyerek seslendirdiği muhtesem sarkı...
şebnem ferahın amimi itiraflar yaptığı son albümünü ismini taşıyan ayrıca dinleyeni kendinden geçiren benimde can kırıklarım var diye bas bas bağırtmak isteden şarkı.
kafa sken şebnem ferah şarkısıdır. (bkz: ne bağrıyon bilader)
şebnem ferah'ın sahip olduğu kırıklardır.
$ebnem ferah ın muhte$em $arkılarından biri.insanda bağıra bağıra $arkı söyleme isteği uyandırıyor.
şebnem ferah ın kadın albümüyle birlikte en iyi albümü. albümün ilk şarkısı olan okyanus gerçekten insanın yapmak isteyipte yapmasını engelleyen bazı şeylere karşı koyması gerektiğni çok iyi anlatan bir şarkı. onun dışında ben bir mülteciyim herşeyin kişinin içinde bittiğini dışarıya bağımlı kalınmamasını çok iyi anlatan bir şarkıdır. aslında albümde pek tutmadığım bir şarkı o da hoşçakal. sanki albümün genel konsepti dışında kalmış ayrı bir şarkı geliyor belki de albümün son parçası olduğundandır,bilemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar