bugün

sabah gazetesi'nde yazdığı yıllarda köşesinin adı aspava olan şimdinin vatan gazetesi köşe yazarı.
uzanların foyalarının birer birer ortaya çıktığı günlerde star tv ana haber bülteninde "ben bu aileyi çok iyi tanıyorum, hepsi çok iyi eğitim almış dürüst insanlardır ben kefilim" diyebilmiş kişi. şu sıralar vatan gazetesinde yazıyor.

(ara: karakter)
kariyerinde cem uzan'a göbekten bağlı geçirdiği yılların vebalini temizleyebilmek için; hakan uzan ile recep tayyip erdoğan arasında nasıl bir konuşma geçtiği konusuna açıklık getirmesi gereken gazetecidir.

konunun temel çerçevesi için ;

http://www4.gazetevatan.c...;Categoryid=4&wid=102
bi ara nazlı ılıcak ile beraber bir dizide oynayan gazeteci. okusanız da olur okumasanız da.
32. gün programında mossad ajanı oldugu iddiasıyla dumur olmus deneyimli gazeteci.
bir zamanlar uzan'ın askerliği için paşaların ayağına giden , şimdilerde ise uzan'ın en büyük rakibi aydın doğan'ın kalemşörlüğünü yapan vatan gastesinde köşe sahibi ,yazar maaşı alan kişi.
george clooney' i hafiften andıran, yıllar önce galatasaray' ın athletic bilbao deplasmanı öncesi ' bu gece bütün fenerbahçeliler fenerbahçeli ' yazmış fenerbahçeli gazeteci.
çarpıcı, analiz eden yazılarıyla kendini mutlaka okutur. okurdan giden her mektuba cevap veren nadir yazarlardandır. -hani övünmek gibi olmasın da- ayrıca çok sağlam dostumdur.
sık sık polemik yapmayı seven ve tıkandığında niyet okumasıyla, trollük derecesinde iddialar ortaya atmasıyla, katıldığı programdan illallah dedirttiren, gazetecilik denen oyunun mızıkçısı..
ülkede ki asıl polemik üstadlarına kanımca saç baş yolduran kişi. köşesinin köşesinden geçer paçayı kurtarırsınız da izlemek istediğiniz bir tartışma programında bonus olarak kendisini vermeleri büyük haksızlık ve eziyettir. az bilir çok konuşur...konuşur...konuşur...
işine geldiğinde yargı, masumiyet karinesi diye ciyaklayan işine gelmedi mi yargı taraflı diye dizini döven tipik laik tayfa çığırtkanı. hala laik ile laiklik ayrımını açık bir dille dillendirmeyip çarpıtmayı pek bir seviyorlar. efendim onur öymen'le ikisi bir ucundan tutup zamanında akp kadrolarına geçenler laikliğe karşılardı diyorlar. "nerden biliyorsunuz" deyince bir zamanlar "1992 'de abdullah gül; bu laikler yüzünden bu ülke bu hallerde" demiş. laikler ile laiklik aynı şey mi? laik demek laikliği kullanıp dindarlara eziyet eden, sindirmeye çalışan, siyasal alandan, kamu alanından görünmeyecek kadar uzak köşelere kovalayanlar değil mi? laiklik ile laik kelimelerini adam gibi delikanlı gibi ne anlamda kullandıklarını açıklasalar o zaman ne yüzleri varsa ortaya çıkacak. sırf bunlar yüzünden laikliğe inanan milyonlarca kişi ben laik'im diyemiyor. çünkü bunların ki ideolojik laiklik ve kimse bunlarla aynı kefede olmak istemez.
hırçın, gazeteciden çok mahalle bakkalı muhabbeti yapan kenar yazarı.

edit: mahalle bakkallı abilerimize sevgiler, saygılar.
edit 2: bazen kahvede konuşuyormuş gibi daha iyi oturur.
nazlı ılıcak'ın sürekli olarak tahrik ettiği yazar.
vatan gazetesinin sağlam kalemlerindendir.

ancak nedense son birkaç gündür mustafa sarıgül'e ayırmıştır köşesini.
dunyanin en itici yazarlarindan biri.
boğazına megafon kaçmış kişi,tv programlarında ortam germek için kullanınız.
saçları bir iki ay içinde bembeyaz olan gazeteci. noldu lan bu adama saçları kadir inanır gibi beyazlaştı 2 ayda. ülkede olup bitenler çokmu etkiledi acaba. bu aralar olan olaylardan sonra o beyazlaşan saçlar da dökülür hem kel hem fodul hemde ebleh gezer tv programlarinda. o program senin bu program benim canı çıktı herifin.
hançeresiyle konuşan, beyniyle düşünemeyen yazar.
tv programlarına çıktığında muhakkak izlerim, zira öyle laflar eder ki, lafları şu tekdüze hayatımıza renk katar.

mesela türkiye'nin kurulduğunda -yani 1923 yılında- laik bir ülke olduğunu iddia etmiştir. defaatle bu ve bunun gibi ilk duyduğunuzda dumura uğrayacağınız sonradan "ilahi can" diyeceğiniz kelamlar etmektedir.

hiç unutmam 22 temmuz seçimleri öncesi de tarhan erdem'in araştırma şirketi "ak parti %47 alacak" dediğinde can ataklı "bi siktir gidin ya %47 demek 16 milyon demek hiç öyle şey olur mu!" mealinde şeyler yazmıştı köşesinde. yani her daim takip edilesi ve her daim öpülesi yazardır.

her yerinden öpüyorum can!
ters cephe adlı programda afallamıştır. uzun zamandır bir tartışma programında bu kadar ezilmiş insan görmemişti. programda söylediği cümle durumun vahimliğini göstermekte.
-bu çocuk deli ya. ne diyor la bu.

entelektüel birikimi çok düşükmüş.
bu adam bile tvlerde ahkam kesecek biri olmuş ya. ne birikim var ne uslup var. kıraathanelerdeki kişilerin daha akılcı konuştuklarına eminim. birisi 1 saatte bu kadar çelişebilir mi kendisiyle?
ülkedeki aklı başında birkaç köşe yazarından biridir.
severek takip edilesi nadir köşe yazarlarındandır. terörist başı apo nun yakalanışının onuncu yıldönümünde yayınlanan otuzikinci gün programında gönüllere taht kurmuştur.
kütahyalı adlı mahalle çocuğuna onun ağzıyla cevap vererek gel koçum havada karada ilkesini uygulayan yazar. anlayana anladığı dilden cevap vermeye çalışıyor. vizyonu düşük mahalle çocukları için (bkz: rasim ozan kütahyalı)
ilkokul çocuğuna kuantum fiziği anlatmaya çalıştığı için sinirlenmesi normaldir.
rasim ozan kütahyalı dan istanbul a yeni gelmiş türkücü olur futbolcu olur ama yazar olmaz. bunu da biliyor can ataklı.
an itibariyle teke tek programında körü körüne bir chp'li olduğunu göstermiş ve "atatürk olmasaydı şuanda camiler olmayacaktı, ingilizler fransızlar olacaktı" diyerek, bir anda 5 level düşmüştür gözümde. kalitesini iki cümleyle yerle bir etmiş gazetecidir.