1. 1.
  canı sıkılan kişinin bunu belirtme cümlesi.
  2 ... eru
 2. 2.
  türkce karakter sorunundan dolayı "sıkılma" kelimesi genelde ya yanlış anlaşılır ya da geyiğe vurulur. cep telefonlarında eskiden çok sık yaşanan bi durumdu. "sıkılma" kelimesi büyük harfle yazılarak bu sorun giderilebilir.
  4 ... redwinemania
 3. 3.
  eskilerin sıkı can iidir yada sıkı can çıkmaz die espriyle insanı neşelendirme cabalarına ragmen bir ürlü gecmeyen sebebi tam olarak acıklıga kavusturalumamıs ruh hali
  1 ... capanoglu
 4. 4.
  (bkz: bunu yapan insan olamaz)
  5 ... palta
 5. 5.
  turkcell-im gelince bu laf gider.
  2 ... kevin
 6. 6.
  bunu söyleyen kişi "iyidir. sıkı can çıkmaz." gibi iğrenç esprilere maruz kalabilir.
  2 -1 ... minti
 7. 7.
  (bkz: hayattan sikilan insan)
  1 ... kopush
 8. 8.
  (bkz: türkçe karakter kurbanı başlıklar)
  3 ... thedewil
 9. 9.
  öyle bi nilüfer kayahan şarkısıdır ki..sırf bu şarkıyu duydum diye annemler dinlerken , of puf diye gittiğim piyano dersini sevmiştim..hiç çalamadım bu şarkıyı ayrı mevzuu..
  ps:evet burjuva bi yeteneksizim..
  1 ... hefeweizen
 10. 10.
  engelliyim ben,eksiğim olmadım hamım.
  yalın ayak bir yarımım.
  hiç bir şey yapmak istemiyorum. kitap kapaklarıyla yüzümü örtüyorum. akşamın bayatlığında yaşıyorum. odamdaki sessizlik ise; ayaklarıma dolanıyor. yatağıma uzanmaya bile üşeniyorum,arkama yaslanıyorum. odamı keşfe çıkıyorum gözlerimle. beni oyalayabilecek bir şeyler bakınıyorum. aklımın oyunlarına eşlik ediyorum, kelime oyunlarıyla dilimi uyandırıyorum.
  ölü hücrelerle kaplanmış yaşamları düşünüyorum sonra. ben ise; tüm rüzgarları dışarıda bırakmışım. sığ hayatlarda yüzenlerin zorluğunu hayal ettim biraz. çırpındıkça çakıllardan yırtılan ayakları. tiksinirsin yosundan, içinde bulunduğun durumu anlamaz mı beynin, uyuşmuştur belki. dedim ya engelliyim ben tutmaz beynim.
  4 ... pnar