1. 1.
  tarık akanın belkı de karıyeri boyunca en ii performansını gosterdiği huzunlu film. izlemeye doyamadıgım film. cahit obenın yorumu da super.
  26 -2 ... ümit
 2. 2.
  gözyaşLarı iLe eşLik ediLen türk sinema tarihi'nin en samimi fiLmLeri arasındadır.. tarık akan, haLit akçatepe ve fiLmin küçük kahramanı -adını biLmiyorum- o kadar gerçekçi ve samimi roL yapmışLardır ki bu kahramanLarı koLayca benimsersiniz.. fiLmin içeriği kadar, fiLmin şarkısıda izLeyiciLeri derinden etkiLer.. kesinLikLe izLenesi, saLya sümük ağLanası, ayakta aLkışLanası bir fiLm..
  16 -1 ... tucimania
 3. 3.
  mor ve otesi - uyan ın giris cümlesi
  canım kardeşim bak senin ellerinde hayatımız ..
  9 -5 ... witch
 4. 4.
  içinizde böyle bi acı hissetmenize sebep olan,kahramanlarıyla beraber üzüldüğünüz, çaresizce izlediğiniz filmdir. olaylar o kadar gerçek yansıtılmıştır ki duygu sömürüsü fln da diyemezsiniz.
  o hüzünlü müzik eşliğinde ağlarsınız, televizyon açıktır, çocuk da ölmüştür..
  9 ... undeuxtrois
 5. 5.
  insanın içini acıtan o müziği gerçekten mükemmel olan,
  türk sinemasının en duygusal ve hüzünlü filmlerinden biri...
  yani;
  10 puan 10 puan 10 puan

  - ben ölecek mişim
  - ölürsen misketlerini bana verirmisin?
  - iyi tamam....
  22 ... sıçtırtma lamasına
 6. 6.
  ertem egilmez'in filmidir. 1973'te cekmis.
  5 ... laz pacino
 7. 7.
  az once star tv ekranlarında son sahnesi yakalanan film. televizyon alınmıstır kral koltugu da yapılmıstır kahramana ve agabeyi uyandırmaya gittigine kardesinin cansız bedeni ile karsılasır.gozyasları sel olup gitmiştir.halit akcatepe nin de kahraman ın ellerini oksaması opmesi insanın icini acıtır gider.
  5 ... ümit
 8. 8.
  yoğun, kötü bir sefaleti ve günlerin getirdiği umutsuzluğu anlatan hüzünlü film. o insanlara karşı o kadar büyük bir şefkat ve merhamet hissi duyarsınız ki, kıllarına zarar gelse sizin yüreğiniz cız eder. adile naşit bilmeden anlamadan nasihatleri sıralarken tarık akanın durumuna düşersiniz, pavyondaki konsomatrisi halit akçatepeyle beraber tanırsınız, eşeğin arkasından küçük kahraman gibi ağlarsınız. çok acıdır film, o kadar gerçekçidir ki hayallere yer kalmaz.
  8 ... pandora
 9. 9.
  iç burkan bir film. güdük necmi olarak güldürmeyi çok iyi başarmış halit akçatepe; arkadaşı için elinden bir şey gelmeyen, ama canını vermeye hazır delikanlıyı o kadar iyi oynamış ki, gözyaşlarınızı başka filme saklayamıyorsunuz.
  8 ... gregor incegor
 10. 10.
  çok hoş bir hitap şekli. *
  3 -1 ... trinfr