1. 1.
  insanğolu çiğ süt emmiştir atasözünü söylemek için yüreğinizdeki sesin ortaya çıktığı durumdur.
  5 ... kukembles
  #7199573 :)
 2. 2.
  sözlükte nickaltına entry girilerek gerçekleştirilemeyecek eylemdir. kulislerde fısıldayarak, sinsiye yatarak yapılanı makbuldur, etkilidir.
  7 ... lynyrd
  #7199613 :)
 3. 3.
  bir çok kişiden zaman zaman duyduğum bir insan türü. varmış böyleleri. hem de bizzat benim çevremde. her kim ise bir defa insan olsun da insanın yüzüne karşı konuşsun. ben gerçek hayattan tanıdığım ve aynı zamanda da burda yazar olan kimseden şüphelenmiyorum. yazar-kanka sıfatı altında bu işi yapan mahalle karısı her kimse ya adam olsun ya da nickini öğrendiğim an kanlı canlı cezasını veririm.
  5 -2 ... calyx
  #7199631 :)
 4. 4.
  kız arkadaşa canım cicim diyip arkadan vurmak isteyip sonunda vurmaktır..
  acıdıgında cekecem en sapıkca sözdür..
  (normal yazmak yarine biraz komedi babalar)
  4 -2 ... bek yavrusu
  #7199698 :)
 5. 5.
  daha ilk tanışmalarda "canım cicim" lafından etkileniliyorsa zaten sırtınızdan bıçak darbesini alacaksınızdır.
  tabii güven meselesi. e sözlük burası. düşünceler karakterle uyuşmuyor her zaman.
  3 -2 ... cahil profesor
  #7199764 :)
 6. 6.
  (bkz: lise kafası)
  2 ... aikan
  #7199765 :)
 7. 7.
  oldukça zavallı seviyesiz insanlardır. kendi çıkarları için gözlerini kırpmadan bozuk para gibi insanı harcarlar. kendi yaptıkları ahlaksızlıkları da asla görmezler. her yaptıkları yanlışta; sahip oldukları zavallı bünye nedeni ile hatalarını üzerine atacak birini ararlar. canım cicim diyerek devamlı yağlayıp ballayarak insanın güvenini kazanma oyunları yaparlar. kendi hataları nedeni ile köşeye sıkıştıklarını hissettikleri anda kendilerini temize çıkarmak için çamur atmaktan da çekinmeyen tiplerdir. bu zavallılara ben çok rastladım.
  bu tiplere "yemek yediği kaba pisleyenler" deniyor...

  "asla kimse tarafından dolmuşa gelmem, ama çok güzel dolmuşa binerim"
  8 ... senyolcubenhanci
  #7199768 :)
 8. 8.
  içten pazarlıklı insandan görülecek davranıştır.
  2 ... chaoss
  #7199837 :)
 9. 9.
  kişilerinin karakterini gözler önüne seren davranıştır. maskeler ardına saklanmak ve yaşamaktır.
  günümüzde bu tarz insan fazlasıyla mevcuttur. "canım" gibi anlamlı kelimelerin kişilerin ağızlarında sakız olduğunun, yürekten söylenmediğinin ispatıdır.

  genelde bu tarz kişiler bencildirler. nabza göre şerbet dağıtırlar ve herkesi herkese şikayet ederler. yüzünüze güler, iki dakika sonra küfrederler.

  laflara kanma zamanı çoktan geçti. artık davranışları ile bile insanlrı tanımak ve anlamak zor.
  çoğumuzun en büyük yanılgısı karşımızdakini kendimi gibi iyi niyetli sanıp yaklaşmak. suç aslında bizde. hak edene hak ettiğinden fazla değer vermek ya da adam yerine koymanın sonucudur.

  "kimseye hakettiğinden fazla değer verme yoksa sen değersiz olursun".
  3 ... dedi ve gitti
  #7199841 :)
 10. 10.
  insanın doğasında var. burada yazılanlara kanıpta aaa bunlar ne mazlum insanlar diyen olabilir. ama öyle görüldüğü gibi değildir. kimse de ıkıp ben öyle değilim yapmadım bikbikbik demesin. hayatın farklı dönemlerinde çiğ sit emmenin verdiği bi huy mu denir artık ne denir bilemedim yemiştir bu haltı. o yüzden öyle çıkıp burda o böyle şy şöyle, şöyle karaktersiz böyle kişiliksiz demesin kimse.
  şimdi sazanlayanlar çıkıp kişi kendinden bilir işi gibi laflar edebilir. milletin yüzüne gülüp arkasından kuyu kazmak başka şey canımsın diyip arkadan vurmak başka.
  4 -2 ... frekans
  #7199867 :)