1. 1.
  Doğru ve yerinde bir cümle. Evrim de size cami kadar, hatta belki daha bile fazla faydalı gelecektir.
  8 -21 ... taciturnn
 2. 2.
  evrimci yaratılış teorisi diye bir kavram vardır ve islama darwinden 500 sene kadar önce girmiştir.

  sorsan haberi yoktur.
  12 -8 ... raduyev
 3. 3.
  islam’da evrimci yaratılış teorisi yer alamaz, çünkü evrim teorisi yaratıcı fikriyle ters düşmektedir.
  1 -5 ... taciturnn
 4. 4.
  Geçenlerde bu konudan anneme bahsettim. güzel güzel anlattım. En sonunda "kafamı allak bullak ettin wendy" dedi. adem ve havvayı benim anlatyıklarımda bir yere yerleştiremedi çünkü. Çoğunu da anlamadı ama olsun.

  Ertesi gün o da bu konudan babama bahsetti. "Biz maymundan mı geliyoruz?" dedi. Anacım ben sana öyle mi anlattım onu diye geçirdim içinden.

  Bizimkiler de söyledir, annem dinler, düşünür sonra reddeder bir şeyleri. Babam dinlemeden reddeder. Ama ben bir sonuç çıkmayacağını bilsem de aileme bu konuyu tartışma konusu yapabildiğim için sevinmiştim.

  Sonra babam konuyu noktaladı.

  "Bunlar gerçek değil. Araştır bak, hepsi einstein ın fikirleri."

  Bugün de annem hiç huyu olmadığı halde "hayırlı cumalar" mesajı atmış.

  Yine de güzel denemeydi benim adıma.
  5 -3 ... nammu
 5. 5.
  insanla şempanzenin genetik yapılarının birbirine % 99 benzer olduğunu iddia etmek için şu anda insanınkinin olduğu gibi şempanzenin de genetik yapısının çözülmesi, ikisinin karşılaştırılması ve bu karşılaştırma sonucunun elde edilmiş olması gerekir. Oysa elde böyle bir sonuç yoktur. Çünkü, şu ana kadar yalnızca insanın genetik haritası çıkartılmıştır. Şempanze içinse henüz böyle bir çalışma yapılmamıştır. Gerçekte, zaman zaman gündeme gelen insan ve maymun genlerinin % 99 benzeştiği iddiası, yıllar önce üretilmiş propaganda amaçlı bir slogandır.

  Oysa insanda 30 bin civarında gen ve bu genlerin kodlandığı 100 bin kadar protein vardır. Bu yüzden, 100 bin proteinin sadece 40 tanesinin benzemesiyle insan ve maymunun bütün genlerinin %99 aynı olduğunu iddia etmenin hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Kaldı ki, söz konusu 40 protein üzerinde yapılan DNA karşılaştırması da tartışmalıdır. Bu karşılaştırma, 1987 yılında Sibley and Ahlquist adlı iki biyolog tarafından yapılmış ve Journal of Molecular Evolution dergisinde yayınlanmıştır. (Sibley and Ahlquist Journal of Molecular Evolution, sayı 26, s. 99-121) Oysa daha sonra bu ikilinin verilerini inceleyen Sarich isimli bilim adamı, kullandıkları yöntemin güvenilirliğinin tartışmalı olduğu ve verilerin abartılı yorumlandığı sonucuna varmıştır. (Sarich et al., Cladistics, 1989, 5:3-32)

  Kaldı ki söz konusu bu temel proteinler diğer pek çok farklı canlılarda da bulunan ortak hayati moleküllerdir. Yalnızca şempanzede değil, bütünüyle farklı canlılarda bulunan aynı tür proteinlerin yapısı insandakilerle çok benzerdir. Örneğin, New Scientist dergisinde aktarılan genetik analizler, nematod solucanları ve insan DNA’larında %75’lik bir benzerlik ortaya koymuştur. (Karen Hopkin, “The Greatest Apes”, New Scientist, 15 Mayıs 1999, s. 27) Bu, elbette insan ile bu solucanlar arasında sadece % 25’lik bir fark bulunduğu anlamına gelmemektedir!

  insan ile maymun arasındaki genetik benzerlik konusunda evrimci kaynaklarda yer alan bir diğer örnek ise insanda 46, şempanzede ise 48 kromozom bulunmasıdır. Evrimciler, kromozom sayılarının yakınlığını evrimsel ilişkiye bir delil gibi gösterirler. Bu mantık geçerli kabul edilirse, insana şempanzeden daha yakın bir akrabanın varlığını kabul etmek gerekir: Patates! Çünkü patatesin de insan gibi 46 kromozomu vardır. insan dışındaki canlılar incelendiği zaman da evrimciler tarafından var olduğu iddia edilen akrabalık ilişkilerinin, moleküler düzeyde varolmadığı görülür.

  http://populerbilgi.com/i...maymuna-benzedigi-yalani/
  -2 ... gazeloglu
 6. 6.
  evrim dediğiniz bir zehirdir kuranı kerimde biz insanı en güzel şekilde yarattık ayetleri vardır insanın topraktan yaratıldığını ve Allah kendi ruhundan insana üflediğini açık açık anlatmıştır. evrim ispatı olmayan bir teoridir.
  2 ... tek adam
 7. 7.
  zorunuza da gitse, götünüze de girse evrim buz gibi gerçektir.
  1 -4 ... ecinni
 8. 8.
  Hem evrim hakkında araştırma yapıp hem de camiye gitsek olmuyor mu.
  1 ... delidemedeilimben
 9. 9.
  adamlar araştırmaktan bile korkuyor inanacağım diye. hani imanınızdan emindiniz neden korkuyorsunuz araştırmaktan? zavallısınız ya.
  ... napakyanii
 10. 10.
  https://youtu.be/jtOpu3yLt84
  1 ... idrak yollari enfeksiyonu