bugün

Çoğusu haftanın 1 gününün 1 öğünü dışında full boş. Kimsesizler için barınak olarak kullanılsa daha faydalı.

Şimdi düşündüm de Orada şimdi yüz üstü yatıp kıçı göğe dikerler falan günah olur.
uykun yoksa dahi insanın uykusunun gelmesi durumudur.
Yorgunluktan Çok uyku bastırırsa iki dizinin üzerinde otururken için geçer bir 10-15 dk kestirirsin o bile yeter. Hususi yatıp uyumak için gitmek ya çaresizlik yada o anki yokluktan. imkanı olan birinin camide uyuması edebe adaba mugayir bir harekettir. Yine de orası allahın evi, bu konuda kimseye karışamaz bir şey diyemezsin. Camide kimseyi incitemezsin. Fakat Pek çok camide tarihi eşyalar var ve antika. Kıymetli. Hemde imama zimmetli. Çoğu camide kamera sistemi olmasına rağmen Müteaddit defalar hırsızlık olayları yaşandığı için kilitleniyor mecburen. Yoksa başka türlü başedemiyorlar. Halıları bile çalıyorlar.
mis gibi uyunur.

insanlara ve ibadethaneye saygısını kaybetmiş olanlar gitmesin.
istanbulun gelişmiş semtlerindeki bir camide cuma namazına gidince suriyelilerin uyuduğunu görmüştüm.
istanbulun gelişmiş semtlerindeki bir camide cuma namazına gidince suriyelilerin uyuduğunu görmüştüm.
Ramazanda bir kaç kez yaptığım eylem, yadırgamayın herkes yapıyor. Kimse birşey demiyor. Hatta sultanahmet camiine ramaZan ayında gidenler bu durumu apaçık görmüşlerdir.
görsel

Mensubu olduğu dinin hakkını veren imamların görevli olduğu camilerde bi ihtimal..
Pavyonda uyuyun gencolar. Hatta gidin kilisede falan uyuyun. Yok öyle bir şey.

Camide maalesef insanlarımız hırsızlık arsızlık yaptığı için mecburen kitleniyor.
Yatacak bir yerim olmadığında yaparım hatta bi kersinde
Ünideyiz evimizi boşaltmıştık kalacak yerimiz yoktu ramazandı o gün hiç uyumamıştık bide açlık iftara 2 saat kala dayanacak gücümüz kalmadı arkadaşla gittik camiye uyuduk bi kalktık millet teravih namazı kılıyor.Tabi açlıktan ölcez gittik bi iftar yaptık.Demem o ki zorda kalınca camide yatın kanımca en güvenli yerdir.
sabah namazına kadar kilitli kalmanızı sağlayacak uyuma eylemi.

"niye kitliyorlar gardaşım yaah" gibi ifadeler okuyorum. hırsızlıktan olabilir mi acaba. düşünmek lazım. oradaki tüm malzeme, tüm sorumluluk müezzinde. her şey ona zimmetlidir. ben olsam anında kilitlerdim. piyasada değişik değişik insanlar var. çoğalıyorlar da işin kötüsü.
24 saat açık olan camiler hariç yatsı namazı sonrası camiler kilitlenir. Eskiden yoktu böyle bir gelenek. Şimdi kilitleniyor.
Kimsecikler rahatsız etmeyecekse allahın evinde huzurla uyurum valla. Orada rahatça uyumayacağım da nerede uyuyacağım.
Urfa'da gezerken namaz molası verdik. Buz gibi klimalı ortamda yorgunlugunda sebep olsa gerek hepimiz uyumusuz. 3 saat kimsede gelip uyandirmamis. Sonra uyanıp vakit namazını kılıp yola devam ettik. Ama hala o günü unutamam.
Askerde camiye uğramama neden olan tek eylem.
Kitliyorlar Ne yazık ki sokaklarda fazla art niyetli insan olduğundan dolayı .
ulan ibadethane kitleniyor 20 kez şahit oldum bu nedir arkadaş?

hadi azınlık mazınlık kilise falan anlıyorum da caminin neyini kilitliyorsunuz?

acaba aynı şeyi mi düşünüyoruz?
Açıksa uyursun. Bazılarını kilitliyorlar amk.
yapilabiliyor mu merak edilendir. mesela simdi ben gitsem uyuyabilir miyim? evim yok diyelim. uyuyabilmem lazim bence. sonucta tanrinin evi orasi. iceri almazlarsa tanriya soylerim.