1. 1.
    fakir fukaranın, arap dinine inanan inanmayanın vergilerini sömüren camiler üzerine düşünmeye sevkeder. imamlar suriyeli kadınları fikfikleyecek diye sabahlara kadar ısıtılıp, aydınlatılıyor buralar.
    7 -8 ... sinirleniyorum yine
  2. 2.
    bak sen şu işe arap dinine en çok inanan asya'da (uzakdoğu). arap dini dersin kim nereden bilecek.
    3 -4 ... masklavi
  3. 3.
    kıçına salatalık soktuğu için hastanelik olan imamla daha tartışılır olmuştur.
    4 -3 ... sinirleniyorum yine
  4. 4.
    minareler süngü kubbeler miğfer
    camiler kışlamızdır, mü'minler asker.
    4 -3 ... d i n o z o r u s
  5. 5.
    Ezanlarla namaz kıldırır, oruç açtırırlar.
    1 ... selia
  6. 6.
    Yolcular, yoksullar için istirahat edecek yerler olmasıdır.

Şaka şaka... yatsıdan sonra tüm camiler kilitli. Gündüz vakti girip uzanırsanız da dayak yeme ihtimaliniz yüksek.
    5 -1 ... ben seven biriyim
  7. 7.
    Sıradan vatandaşa yaramayan faydalardır. Sadece zenginler yararlanır "vergiden yırtmak için bi cami yaptırıyım, bedavadan da reklamım olur" diye düşünürler. Haklılardır da.
    -1 ... kardabi
  8. 8.
    vatandaşa faydasından çok zararı vardır. son dönemlerde, özellikle türkiye'de gördük ki böyle dini mekanlar ve din adamları siyasete alet edilerek insanlar hemencecik galeyana getirilebiliyor ve sonuçları ağır olabiliyor.

onun dışında diyanet işleri gibi bir kurum varken sürekli insanlardan yardım ve bağış adı altında para toplanır. gerçek ihtiyaç sahipleri yardım için orada bulunduklarında artık polis ve zabıtalarca bu insanlar hırpalanarak oradan uzaklaştırılıyorlar ve bu din kuruluşunun kendi içinden adamları para toplamaya devam ediyorlar.

en önemli kısım verilen bilgiler, son dönemlerde müslümanların vetfa ve vaaz dedikleri metinleri kontrol ederseniz ciddi anlamda beyin yıkama sekansı gerçekleştirilmek üzere hazırlandığını siyasi propaganda yapıldığını görebilirsiniz.

bak hiç hurafe konusuna girmiyorum bile.
    1 -2 ... rootz
  9. 9.
    "allahın evi" olarakta adlandırılan camilerin, kimsesizler için
    geceleri barınak olması, allahı ve sokakta kalan insanları memnun edeceğini düşünüyorum. şahsen himayem altındaki insanların evimde barınıyor olmaları son derece huzur vericidir. "şüphesiz sevilmeye ihtiyacı olan tanrının huzurada ihtiyacı vardır."
    8 ... kutsal cezmi
  10. 10.
    orospu çocuklarının bilmediği faydalardır.
    -1 ... kazangap