bugün

1-ADRES bulmada yardımcı olur.
- cemal abi caminin önündeyim
- bizim ev caminin 2 sokak aşağısında.

2-yoldayken acilen lavabo su gibi ihtiyacın olur (gerçi parasıyla) karşılarsın.

Edit: iş güç yok fabrika yok her tarafa cami yapıyorlar. Aç kaldığımızda halıları mı kemireceğiz???
Lokasyon belirteci. Sayısına ve bütçesine bakıldığında hiçbir toplumsal yaraya şifa ya da merhem olmadığından "hiçbir işe" yaramıyor. Ruhban sınıfı olan ve dinarların girdiği her ibadethane taş yığını bir tapınaktır.
müslüman ülkesi etiketini almak için gerekli unsurlardır. yoksa nerden anlayacaklar ki ? ha bi de namaz filan kılıyolar , bazen.
Cahape zihniyeti benim camilerimi zamanında ahıra çevirdi diyerek siyasete alet etmeye de yarar...

Şimdiki zaman versiyonu camiye ayakkabıyla girdiler ve camide içki içtilerdir...

Çok işe yarar, sazan müslümanlar hemen oltaya gelir...

Siyasal islamcı münafıkların zoruna gitmiş demek ki. Peygamber sizi gördüğünde bunlar benim ümmetim değil diyecek biliyor musun...
Kâfirleri kudurtmaya yarar.ömrü boyunca camiye girmemiş itler ne anlar.
Huzurla içine girip yaradana teslimiyetin olduğu,samimi mekandır.
namaz kılmak, namazı toplu şekilde kılarak toplum bağlarını ve manevi değerleri kuvvetlendirmek, cemaatten bir kişi gelmeyince aa bugün gelemedi acaba bir derdi mi var diye düşünmek, iki namaz arasında pozitif ve islami bilimlerden oluşan dersler düzenlemek, kitap okumak.

sen de gel diyeceğim de sadece böyle başlıklarda soru sormakla kalacaksınız büyük ihtimal.
Akp nin basın merkezi gibidir artık. Olmayanı elbete vardır ama azdır.
selfi nerede çekilirki başka? diğerleri benim 'süslüman' olduğumu nasıl bilecek cami olmasa.
zina var, yalan var, hırsızlık var bende camiye gitmesem şerefsiz hırsız diyecekler ama camiye gittim mi hop 'saygın süslüman hemşehrim'.
çok güzel dua ediliyormuş orada biz bilmezmişiz.
'allahın evi' imiş bunların tanrısı eskiden sokaktaymış bunlar cami yapınca kalacagı yer olmuş.

''ben size şah damarınızdan yakınım''.
2000 yılından beri propaganda center.
1-) akabeli mütahitlere ihale işine yarar

2-) akabenin propaganda bürosu gibi kullanılır

3-) çehabe zamanında çamilerimizi ahır yabdulaaaaa

ühü hüüüüüüüüü

diye kara propaganda yapmaya yarar.
sessizliği bozar, müzik zevkimizin içine eder, boğazı patlayana kadar bağıran müezzinlerin sesini kısmaya yarar.
düştüğümüz duruma bak. ibadethanelerin eylem merkezi, gürültü kaynağı, adres tayini olarak gören kurtuluş savaşını yaşamış bir neslin torunları.
yazıklar olsun.
ibadetaneleri gürültü kaynağı olarak görmek gayet normal çünkü öyleler. sadece camiler ile alakalı değil. kurtulus savaşının da bununla hiçbir ilgisi yok

boş yapmayın dedirtir.
orospu çocuklarını kudurtmaya. evet.
entry deki amacı çok merak ediyorum. bir insan niye böyle bir şey yazar?
Hani o minare varya ya o senin asıl ilgini çeken alacağın zevki merak ediyorsun sanırım.

Gel anlatım ben sana cami ne işe yarar. Camide edep ilim öğrenirsin. Gelenler ile oturup konuşursun mahalleli ile tanisirsin. Seni oradan son yolculuğa ugurlarlar. Daha anlatırdım ama fındık beynine fazla gelir bukadar bilgi biraz sendir gel sonra anlatırım tekrar sana.

Birde konuşurken dikkat et pamuğu orda tikiyorlar. Sonra pamuk yerine zımpara nasip olmasın sana.
Caminin ne işe yaradığını soranlara, minare götüne girsin, göte pamuk tıkanan yer, orospu çocuğu kudurtma merkezi gibi cevaplar verilmiş.

Bu cevapları verenlerde aklınca müslümanlığı savunan süslümanlar.

Cami, müslümanların toplanıp ibadet ettikleri bir mabeddir.
Biz çocukken ihtiyarlar namaz kılardı, bizler içinde oyun alanıydı. Şimdi o çocuklar büyüdü ve camilerde oyun oynayan çocukları kovuyor.
Hiçbir işe yaramaz. Sadece gösteriş için yapılırlar. Kimse para toplayıp kütüphane yapmaz. Hayvan barınağı yapmaz.
strateji oyunlarında çok cami yapınca halk tapınmaya gidiyor açlık falan umrunda olmuyor isyan çıkmıyor.

oyun tabi ama.