1. 1.
    1-ADRES bulmada yardımcı olur.
    - cemal abi caminin önündeyim
    - bizim ev caminin 2 sokak aşağısında.

2-yoldayken acilen lavabo su gibi ihtiyacın olur (gerçi parasıyla) karşılarsın.

Edit: iş güç yok fabrika yok her tarafa cami yapıyorlar. Aç kaldığımızda halıları mı kemireceğiz???
    14 -12 ... spartali
  2. 2.
    Lokasyon belirteci. Sayısına ve bütçesine bakıldığında hiçbir toplumsal yaraya şifa ya da merhem olmadığından "hiçbir işe" yaramıyor. Ruhban sınıfı olan ve dinarların girdiği her ibadethane taş yığını bir tapınaktır.
    10 -5 ... el ojala
  3. 3.
    vakit namazlarını camilerde kılan neredeyse kalmamış gibi.. en yobaz anadolu kentlerinde bile rakam %10'un üzerine çıkmıyor..

cuma namazları ise zaten mahalle camilerinde kılınmaz, "cuma camisi" denen büyük camilerde kılınır...

dolayısıyla bugün için normal mahalle camilerinin hiç bir işlevi yoktur.. varoluşları sadece yobazlara (imam, müezzin vs.) maaş sağlamak içindir.

oyyy rize rize..
    8 -5 ... arbutus unedo
  4. 4.
    müslüman ülkesi etiketini almak için gerekli unsurlardır. yoksa nerden anlayacaklar ki ? ha bi de namaz filan kılıyolar , bazen.
    2 -5 ... angry engineer
  5. 5.
    Namaz suresi okumaya üşenen müslümanlar imam eşliğinde eğilip kalksın diye. Namaz başı uydum hazır olan imama diye niyet alır iseniz sure okumaktan muaf olup eğilip kalkıyorsunuz boyna.

Bence acil durum doğal afet yada savaş zamanı buralar geçici afet yardım merkezi falan olsun içi geniş sedye medye sığar barınak da olur kulesi de var savaş zamanı iyi gözlem noktası. Hoparlörü de var insanları çekecek. Zaten sayıları da okul sayısından fazla. Yani okullar ve spor salonlarından daha mantıklı.
    3 -4 ... uzay muhtari
  6. 6.
    Cahape zihniyeti benim camilerimi zamanında ahıra çevirdi diyerek siyasete alet etmeye de yarar...

Şimdiki zaman versiyonu camiye ayakkabıyla girdiler ve camide içki içtilerdir...

Çok işe yarar, sazan müslümanlar hemen oltaya gelir...

Siyasal islamcı münafıkların zoruna gitmiş demek ki. Peygamber sizi gördüğünde bunlar benim ümmetim değil diyecek biliyor musun...
    5 -3 ... son kale
  7. 7.
    Kâfirleri kudurtmaya yarar.ömrü boyunca camiye girmemiş itler ne anlar.
    6 -8 ... aboskal
  8. 8.
    Huzurla içine girip yaradana teslimiyetin olduğu,samimi mekandır.
    9 -4 ... kuticim16
  9. 9.
    namaz kılmak, namazı toplu şekilde kılarak toplum bağlarını ve manevi değerleri kuvvetlendirmek, cemaatten bir kişi gelmeyince aa bugün gelemedi acaba bir derdi mi var diye düşünmek, iki namaz arasında pozitif ve islami bilimlerden oluşan dersler düzenlemek, kitap okumak.

sen de gel diyeceğim de sadece böyle başlıklarda soru sormakla kalacaksınız büyük ihtimal.
    6 ... masklavi
  10. 10.
    Akp nin basın merkezi gibidir artık. Olmayanı elbete vardır ama azdır.
    3 -4 ... portatif