Advertisement

1. 1.
    Nimet abla gişesinin oradan geçerken arkadaşımın görüp söylediği söz.

Tam olarak "sonsuz cennet vaat eden allah varken camiler boş ama 80 milyonda bir ihtimal zengin olmak varken binlerce kişi piyango bileti sırasında" gibi bir laf söyledi.

Tabi benim sonradan deizm e kaydığımı bilmediği için bu lafı etti.

Ben cevap vermeyince onay almak için gözümün içine bakınca dayanamayıp yapıştırdım sözü.

" camilere gidip cennete gideni görmedim. Ama her sene bu işten zengin olanları görüyorum" dedim.

Şaşırıp hicbirşey diyemedi. Ama alışacak.
    6 -5 ... benimhalaumudumvar
  2. 2.
    camii karın doyurmuyorsa demek ki..

bu cümleyi bir de kendi kendilerine söyleyebilseler, her şey daha güzel olacak..
    3 -3 ... artificialhuman
  3. 3.
    olaya şöyle felsefi olarak yorumlarim

camiye gidip cennete gidemeyebilirsin
    ama ikramiye tutarsa
    *cami yaptirirsin
    *okul yaptirirsin
    *öksüz/yetim doyurursun
    *öğrenci okutursun
    veee cennet-i derya çantada keklik....
    1 -2 ... diablo1987
  4. 4.
    Piyongoyu vurup stabil hayatını perişan eden sözde akıllıları da söyledin mi? istatistikler yalan söylemez. Ama para, hep mutlu hayatlar vadeder de kandırır ne hikmetse. Sonra da darmadağın eder zavallı insanları.

(bkz: cevap veremedi)
    1 -3 ... gazeloglu
  5. 5.
    Kerhaneleri de unutmayalım.
    3 -1 ... selia
  6. 6.
    Piyango haricinde full çeken camiler varmışçasına sunulan önerme.

Bir de bira şişesi ve ayakkabı ile girilen camiler(!) vardı bir ara.

(bkz: Türkiye de din aramak)
    2 ... gece
  7. 7.
    insanların cebi boş, beyni dinle dolu çünkü.

Ne eksikse oraya misali.
    1 -1 ... biralextenfazlasi
  8. 8.
    9 milyonda bir gibi bir olasılığa para yatıran aptalların aptal olduğunu ifade etmek için hiçbir kavramla kıyaslama yapmaya gerek yoktur.

herkesin kendini özel hissetme hastalığının sonucudur bu. o bilmem kaç milyonda bir ihtimalin kendisine vuracağı kadar özel sanıyor herkes kendini.

bizim burada akşam karısının yaptığı bir tepsi böreği çay ocaklarında satarak altına araba çeken bir emmi var. şu adamı gördükçe emek sarf etmeden bir seyler kazanmak isteyen zibidilere daha da gülüyorum.

emeği verilmeden zembille gelen para, insanın allahını şaşırtır. bir de bu boyutu var işin, ayrı konu.
    2 -1 ... raduyev
  9. 9.
    çıkarsa helaldir. çıkmadığı için haramdır.
    4 -1 ... daisyfuller
  10. 10.
    camide para topluyorlar, nimet abla para dağıtıyor.

denklem basit.
    2 ... noxeca