bugün

Hiç bir sebep dinden Allahın evinden soğuma nedeni olamaz. O sayılan sebepler otobüstede dolmuştada oluyor kimsenin bu sebeple toplu taşıma araçlarından soğuduğunu veya bu sebepten ulaşmak istedikleri yerlere yürüyerek gittiklerini duymadım. Toplu bulunulan her yerde olabilicek şeyler bunlar. Hastaneler, sokaklar, vs vs vs... Boş söylemlerdir onlar.
yaşlı amcaların sünnet namazında yerli yersiz ses çıkarıp geğirmesi.
2012 kasım aylarıydı. güzel bir cami gördüm. gidip namaz kılayım dedim. tamda cemaat akşam namazını kılmış dağılıyorlar. camiden içeri gircem. hoca, bana demezmi "sen şu dışarda kıl". ben kapıyı kapatacağım. münakaşaya girmek istemedim. hocam mesain bitti herhalde. allahın evinin kapısını neden kapatıyorsun? işte salla başını al maaşını. görevi vakit namazında hazır bulunmak. allah böyle hocalardan milleti korusun. hani kadının ineği bahçeden çıkmış da hocanın evine doğru gidiyormuş. kadın aman ineğimi geri getirin demiş. bişey olmaz hocanın evine gidiyor demişler. kadında. aman öyle demeyin. kitabına uydurur da yeyiverir demiş. neyse allah muhafaza. edepli olan hocalarımız yokmu elbette var.
Camiye giden dinciler ( dini kendisine alet edip yaptıkları bütün boktan şeyleri ört bas eden, dangalaklar ) ' dir.
ha bu arada dinci ile Müslümanlığın farkını anlayın yapın.

(bkz: #6512614)
tüm camilerde olan o kendine has ayak, halı birleşimi koku.
40 yaş üstü amcalarda oluyor genelde. balgamı çıkarıp ağızda biriktirip sora tekrar yutup sora tekrar çıkarıp tekrar yutmaları. o esnada çıkan aoaoaoa sesinden 2 kez camiden çıkıp kusmuşluğum var.
camiye gelen küçük çocukları azarlayan aksi ihtiyar amcalar ve camide bile rahatından vazgeçemeyen bu sebeple de olabildiğince yayılarak oturan, komşusuna yer tutan teyzeler.
diyanet işler bakanlığı tarafından gelen mal mal vaaz kağıtları.

edit: ekstra entry.

abi imamın biri alıo kağıtları başlıyor okumaya önce bir iddiadan bahsediyor sonra kurandan geçen ayetten veya peygamber efendimizden bir hadis en sonrada bilmem ne bilmem ne yere yardım parası fln. bu yüzden vaaz dinlenmiyor.
camiyi babasının yeri sanan hacı amcaların gençlere karşı kaba saba davranışlarda bulunması.
imamının, belirli bir cemaat, mezhep ve kalıbın dışına çıkarak kuşatıcı olamaması.
imamın, bilgi ve donanım olarak yeterli olmaması.
kişiyi camiden soğutan nedenlerdir.

1 - bazı götoşların yanık külotlu çorap gibi ayaklarının kokması.
2 - secdeye durduğun zaman, arkanda bir hareket olması. amacın ne senin, ben eğiliyorum sen kalkıyorsun. gözün bende ise açıkça söyleyebilirsin. net.