bugün

özellikle senede 2 defa kılınan bayram namazlarında gerçekleşen durumdur.
aslında bir kaç kez gidince insan neler yapması gerektiğini ezberliyor. mesela teravih namazı gibi.
(bkz: öndekini takip et)
Genelde cuma, bayram namazlarında gözlenmiş hadiselerdir.
namazlardan önce hocayı can kulağıyla dinleyerek not alınırsa sorun olmayacak bir namaz eda edilir efendim.

önemli olan burada yeaaaaaa şimdi amcamın elini öpsem 200 o verse babamınkini öpsem 100 o verse diye hesap yapmak yerine hocayı dinlemektir.

gidiyorsunuz bari orada aklınız rahat dursun amk. he aklınız rahat durmuyorsa benim gibi hiç gitmeyin. kesin çözüm.
(bkz: domalınca domalmak)
aynı zamanda arka saftakilerin sizi taklit etmesiyle devam eder. son safa kadar zircirleme bir tepkime oluşur.
ilk cumaya gittiğimde babam unutursan önündekini takip et demişti. ulan baktım önümdeki cuma bitti ama öğlen ikindi hepsini kılıyo. o gün kıldığım namaz umarım kabul olmuştur.
küçücükkene yapmak zorunda kaldığım hareketler kombinasyonudur. ağız oynatma ve anlamsızca fısıldamayla tamamlanırsa on numara namaz kılmışsınızdır.
yapılan en büyük hatalardandır. öndeki mü'min taklit edilirse, verimli bir takip olamaz.
bunun için uzak çaprazımız seçilmelidir. en azından takip ile namaz kıldığınız anlaşılmaz. az ayık olalım...
güncel Önemli Başlıklar