1. 1.
    türkiye'de sıradan bir cami ortamı.
    camide karpuzlarla birlikte namaz kılmak

cami bahçesinde namaz öncesi ucuz karpuz satılınca, kalmaz diye cemaat karpuzları almış ve namazlarını karpuzlarla birlikte eda etmişler.
    22 -4 ... tengir budun
  2. 2.
    cemaat içersindeki güvensizliğin tezahürüdür. Trajikomik bir çalışma olmuş.
    1 ... lennonmccartney
  3. 3.
    kalmaz diyeymis, güvensizliğin tezahuruymus.
    dervişin fikri neyse zikri de oymuş.
    1 -1 ... ne olursun guzelim sevsem seni
  4. 4.
    Karpuzların imana gelmesidir.
    1 ... fikri firar
  5. 5.
    alttaki markette pos makinaları cayır cayır çalışır, kuran'da "allah'a ve resulüne savaş açmaktır" olarak nitelenen faiz günahı katmerli katmerli işlenirken namaz kılmanın normal sayıldığı bir ülkede normaldir.

hayır, o değil, camilerin değil altında, yakın çevresinde bile meyhane açılmasına neden izin verilmiyor, onu bir türlü anlamıyorum. kuran'daki içki ile ilgili ayetler faizle ilgili ayetler kadar sert değil oysa ki...
    3 -2 ... rumeli71
  6. 6.
    karpuza da farz mıydı namaz. öyle ise dolaptaki karpuza azar çekem neden cumaya gitmedin diye. aslında bende gitmedim neyse karpuzu darlamayalım inanç onun inancı.
    3 ... uzay muhtari
  7. 7.
    onlara karpuz değil

mübarek hicaz karpuz u şerifi.
    3 ... timur cengiz hulagu
  8. 8.
    Vakti zamanında eli biralı kefere gezicilere bile ev sahipliği yapan camilerimizin üç beş karpuzu da misafir edecek yeri vardır elbet. Sempatik bir görüntüdür, herhangi bir beis yoktur.
    2 -3 ... bir istanbul beyefendisi
  9. 9.
    zor ama, umarım bir gün sözlük kemalistleri ile beraber namaz kılmak da nasip olur. hem ayrıca, karpuzların gölgesi var ama, camii cemaatini oluşturan insanların yok. nasıl oluyor bu acaba?

eminim yine bir prim elde etme çabası bu fotoğraf. başlığı açan şahsın en iyi becerdiği işlerden biri bu zaten.
    2 -4 ... sen uzun sacli bir ibnesin
  10. 10.
    Karpuz aldim ham cikti
    Ama imanı tam cikti
    Ummadigim naciyeden
    Karpuz gib....

Neyse boyle degildi hellam bu..
    1 ... asi horoz