bugün

Celaleddin-i rumi yani "mevlana" nın fantezi dünyasında yarattığı cuha karakterinin yaptığı şey.

CUHA’NIN KADIN KILIĞINA GIRME HiKAYESi

(C.5 Beyitler 3325-3330; s. 272-273)

Mesnevi kahramanı Cuha’nın Kadın kılığına girip bir kadına cinsel organını elletmesi…

3325. Sözü kuvvetli, cerbezesi yerinde bir vazeden vardı. Minbere çıkmış vaiz ediyordu. Kadın, erkek herkes minberin dibine toplanmıştı. Cuha da bir çarşaf giyip yüzünü örttü, kadınlar arasına karıştı. Kimse onu tanımıyordu. Bir kadın, vaiz edene gizlice sordu: Kasıktaki kıllar, namazın bozulmasına sebep olur mu? Vaiz dedi ki: Uzun olursa namaz mekruh olur. Ya hamam otuyla ya ustra ile traş etmen lazım ki namazın tamam olsun, kabul edilsin.

3330. Kadın: Ne kadar uzun olursa namazın kabul olmaz dedi. Vaız eden dedi ki: Bir arpa boyu uzun olursa traş etmek farzdır. Cuha, hemen kız kardeş dedi, bak bakalım, benim kasığımın kılı o kadar olmuş mu? Tanrı rızası için elini uzat da bir yokla. Bakalım, mekruh olacak kadar uzamış mı?Yanındaki kadın, Cuhanın şalvarına el atar atmaz eline aleti geldi.

3335. Derhal şiddetli bir nara attı. Hoca, sözüm gönlüne tesir etti dedi. Cuha dedi ki: Hayır, gönlüne tesir etmedi, eline tesir etti. A akıllı adam, gönlüne tesir etseydi vay haline!
Okudum ateist oldum.
hani marjinal bizdik. yakıştı mı bu hareket?

ayıp şeydir. ama veren vermiş işte. eline.
Günahtır. Evet.
erkekler ve kadınlar aynı yerde bulunamıyor diye biliyorum.
Değişik bir hayal dünyası ancak bir ibadethane içinde bu tarz ilişkiler olması hoş değil. Mevlana konuyu abartmış.
nasıl hoş değil..

vakıf zedeler napıyo ?

imam hatipleri kaldırın o zaman !
Biri de agziniza verse de sozluk huzur bulsa amk.

Hadsiz bir basliktir.evet.
Mevlana nın hayali karakterinin icraatı. Net.
ilk entryi okumadım okumayacağım ama umarım seccade neyindir.
Bu adamların fantazi dünyası çok fena.
Şimdi çomçomun birine şunu sorsan "olmaz öyle şey" der göstersen " ya biz orada anlatılan derinliği anlayamayız" der...

Ibretlik...

--spoiler--

3325. sözü kuvvetli, cerbezesi yerinde bir vazeden vardı. minbere çıkmış vaiz ediyordu. kadın, erkek herkes minberin dibine toplanmıştı. cuha da bir çarşaf giyip yüzünü örttü, kadınlar arasına karıştı. kimse onu tanımıyordu. bir kadın, vaiz edene gizlice sordu: kasıktaki kıllar, namazın bozulmasına sebep olur mu? vaiz dedi ki: uzun olursa namaz mekruh olur. ya hamam otuyla ya ustra ile traş etmen lazım ki namazın tamam olsun, kabul edilsin.

3330. kadın: ne kadar uzun olursa namazın kabul olmaz dedi. vaız eden dedi ki: bir arpa boyu uzun olursa traş etmek farzdır. cuha, hemen kız kardeş dedi, bak bakalım, benim kasığımın kılı o kadar olmuş mu? tanrı rızası için elini uzat da bir yokla. bakalım, mekruh olacak kadar uzamış mı?yanındaki kadın, cuhanın şalvarına el atar atmaz eline aleti geldi.

3335. derhal şiddetli bir nara attı. hoca, sözüm gönlüne tesir etti dedi. cuha dedi ki: hayır, gönlüne tesir etmedi, eline tesir etti. a akıllı adam, gönlüne tesir etseydi vay haline!

--spoiler--
Cami demeyelim de bazi cemaatler de ele verme olayi devam ediyor.
Mevlana böyle bir hikaye yazmış ne ileri görüşlü bir filozofmuş mevlana.

http://www.manisamanset.g...R-MobilHaberYonlendirildi
...yanındaki kadın, cuhanın şalvarına el atar atmaz eline aleti geldi.

vay babanın dübürüne.

nasıl kafalar lan bu böyle?
Adam Mevlana sonuçta...

Sen ben yapamayız.
mevlana'nın bu tarz hikayeleri çoktur. ama ne var ki bir mevlanadır tutmuş gidiyor, kimse gerçekleri dile getirmiyor yüksek sesle.
başka yermi kalmadı...
sübhanallah aşqla, şehvetle, dinle yapılandır.

biz aciz kullar anlayamayız.evet.
mevlana peygamber yada nebi değil. böyle şeyler yaptıysa da islamla bağdaştırılamaz.
değişik bir fantezi olsa gerek, kim bilir kimin amına koyim?
ay ne güzel yazı hadi atesit olalım, ben ikna oldum.

ulan misyonerliğin de az kalitelisini yapın mk.
Mesnevi vahiy kitabı değildir ekleme çıkarma olabilir Yok orj.isezaten çöpe at gitsin.
güncel Önemli Başlıklar