bugün

kısacası onlara öğretmen diyebilirsiniz.Ne demiş bakanımız Ben öğretmen olmak isteyenleri, Eminönü'ndeki caminin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlar ki biri önlerine yem atsın. Allah'tan çocuklarım memur olmadılar.
şimdi düşünün çocuklarınızı yetiştirecek öğretmenlere böyle bir yakıştırmayı hiç kimse yapamaz ama yapıyorlar çünkkü bunlara bu gücü biz verdik ( ben vermedim de kurunun yanında yaşta yanıyor) ne kadar yapsalar azdır hiç umrumda degil ama şimdi bi umut doğdu içime çünkü öğretmenler bu ülkedenin okuyan insanları ve sayıları digerlerine göre daha fazla. bir ihtimal beraber hareket ederlerde güzel sonuçlar alırlar. ha şuda var susarlarsa da son umutta bitmiştir. (bkz: ya iki katı ya hiç)
cemmaatçi amcalardan yemek dileyen kuşlardır.
kuşturlar. kuş gözlem belgeselinde söylerdi: bir kuşu eğer beslerseniz her gün oraya gelir, eğer düzenli beslemeyecekseniz hiç yem koymayın ki o civarlarda dolanıp açlıktan ölmesinler. tarzı bir şeydi.
bir bakanın beyanatına göre öğretmenlerdir efenim.atatürke göre yeni nesli yetiştirecek olanlardır. buyrun aradaki fark.