1. 1.
    başlığın tam hali, "sabah namazı çıkışı esnasında aracını cami cemaatinin üzerine süren laik şoför" şeklindedir, direksiyona geçince frank martin gibi hisseden laik şoför kardeşlerim.

bu sabah gerçekleşmiştir. aradan saatler geçmesine rağmen olayın şokunu hayla atlatamadım. dilim tutuldu adeta. her sabah olduğu gibi bu sabahta sabaha namazını eda etmek üzere kalkıp caminin yolunu tuttum.

cami biraz uzak olmasına rağmen yine de gidiyordum. zira huzur veriyordu bana. oturduğum site layik insanlarla dolu çünkü. bu ortamdan az da olsa uzaklaşmak gerçekten iyi hissettiriyordu.

her neyse, "essalamın aleyküm" diyerek girdim caminin çay ocağına " ve aleyküm selam rahmetullahu ve berakatühu" diyerek aldı selamımı o nur yüzlü insanlar. sarıklısı bir yanda, cübbelisi bir yanda. içimi bir huzur kaplamıştı.

gençlik yıllarımda o bar senin, bu klap benim gezer laik hatun hoplatırdım şimdi anlıyorum ne kadar hata ettiğimi. her neyse, hoca efendi "allahu ekber" deyince içeri girdik. huzur içinde, huşu ile namazımızı eda ettik.

ardından,"allaam, laikçilerin ömründen al reise ver " diye de dua ettikten sonra usul usul çıkış yapmaya başladık. aslında camiden çıkmak istemiyordum ama, az da olsa uyumam gerekliydi.

sakallı, sarıklı kankalarımla çıktık cami önüne sohbet ediyor hoca efendinin on numara namaz kıldırdığından bahsediyorduk. derken o sırada beyaz, 97 model lpg'li bir şahin s dikkatimi çekti. bizi görünce motoru çalıştırmıştı.

abart egzosu mütiş kafa s*kiyordu. camları siyah film kaplı, camında ise "k.atatürk" stickeri vardı. hemen yanında ise boş bira şişeleri, işkillendim tabi. "n'olur nolmaz" diyerek bahçe içerisine doğru yönelmemle birlikte gaz pedalına yüklendi bu sarhoş laikçi.

cemaatin üzerine sürdü aracını. çok korktum, 10. yıl marşı çalıyordu o sırada teypte. o güzel insanlar sağa, sola kaçıştılar. lakin, birkaçı kurtulamadı yaşlı insanlar neticede. acımasızca aralarına daldı şerefsiz!

ben şok oldum o sırada, o mis gibi esans kokusu gitmiş yerini kan kokusuna bırakmıştı."allah u akbar" nidaları sokakta yankılandı tabi. hıncını alamamış olacak ki bu kez de geri geri gelerek cemaati ezmeye kalktı sarhoş laikçi.

hemen polisi arayarak plakasını verdik tabi. umarım yakalanır. şu an korku içinde öğle namazı için caminin yolunu tuttum. işalla başıma bir şey gelmez. hakkınızı helal edin arkadaşlar.
    1 -1 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  2. 2.
    Bu adam allahtır.

(bkz: Sen nasıl bir allahsın)
    1 -5 ... kivilive
  3. 3.
    serin hikaye. buradan ölmüşlerine 3 ihlas bir ayet el kürsi gönderiyorum.
    2 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  4. 4.
    olayın ciddiyetini hala kavrayamamış olanlar için çektiğim fotoğrafı paylaşacağım şimdi. burada yaralanan arkadaşlar ilk müdahaleyi yaptık mesela.
    cami cemaatini ezmeye kalkışan laik şoför
    1 -2 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  5. 5.
    (bkz: okuyanı siksinler)
    1 ... adrian monk