bugün

küçükkene hem de ufacıkkene, sarı kolaya * benzetmek suretiyle yapılan eylemdir. lan bu çok asitliymiş denir, sonrası hatırlanmaz.*
yaklasik 6 yaslarindayken gerceklestirdigim eylem.

yil 1991 0lsa, o da iyidir, aylardan da sicak bir adet temmuz, okula baslamissin degil mi, anneannenlerdesin, orada arkadaslarin var, top oynuyorsun filan, ehh tabii ki, o kadar oyundan sonra, susamak eylemini de gerceklestirebilirsin, o da oldu, daldim mutfaga;

- anneanne susadim ben ! dedim. o anda da, anneannem bulasik yikiyordu, ilk once dolabi actim, baktim soguk su yok, o anda gozum cay bardagi icinde duran siviya ilisti. iste, icilmesi icin sanki anneannem tarafindan benim icin konmus masanin uzerine. ulen bir cektim, acayip bir tat, soguk iciniz ibaresi filan da yok. anneannem arkasini bir dondu, masanin uzerine cay bardagina koydugu camasir suyu yok.

+ ne yaptin oglum ictin mi o seyi ? ve anlamadigim velveleler arasinda alt katta oturan yengemin cagrilmasi, camasir suyu yetmezmis gibi, bir de yarim kavanoz zeytinyagi icmem, ardindan cocuk hastanesinin yolunu tutmam, ustune bir de, serumu cakmalari, calisan annemin,

- ne oldu be yavrum sana, seklinde goz yasi dokmesi. sonra, ameliyathane tarzi bir yerde - o da nasil oluyorsa, herhalde ameliyathaneydi iste - beni uyutup da, mideye bakma arefesinde gozuken doktor gorunumlu dayiya tum bildiklerimi saydirmam, uyutmasi; gozumu bir yatakta acmam, cevremde hasta cocuklar, "kikiriririkiki" gulen, bizim dedikodumuzu yapan mal hemsireler.

- ayy surdaki cocuk da ne bicim yanmis biliyo musun yaa ! ( o arada da kahvalti yapiyorlardi namusuzlar, bir de pastane simidi vardi, uzerinden 16 - 17 sene gecmis, unutmam o ayrintiyi )

+ karsimizda yatan salak da camasir suyu icmis, eheheheh...
- ayy bembeyaz olmustur simdi onun ici, haftaya da yumusatici icsin, ehehehehe...

"cok komiksin tarrraamm" derdim orada ama, kucuktuk bilmezdik; o hastanede bir gece kalsam da, annemin yeni almsi oldugu aysegul serilerini zevkle okumus, ilk defa ordege isemeyi ogrenmis, serumun verdigi gazla, 15 gunluk imalati bir kerede cikartmistim.
eğer ki bu tehlikeli siviyi tüketen şahis henüz kendinden bir haber 0-6 yaş dolaylarinda bir bebe ise gercekleşebilecek durumdur. bebektir henüz ayırt edemiyordur yavrucak napsindir bulmuştur siviyi içivermiştir. lakin böyle bir mevzuyu yapan bebe degilde bildiginiz -aferedersiniz- eşşek kadar adam ise işte o noktada problem vardir. ya büyük ihtimalle hayattan bikmiş, aklina bildiğiniz intihar yöntemlerinden birini denemek gelmiştir yada bu adam delidir ve ne yaptigini bilmemektedir.**
kisinin icinde ne kadar karamsarlik, kotu dusunce, sigaraya bagli zift ve mikrobiyal madde varsa siler süpürür. pür i pak eder. ten rengi acilir insanin böyle, afyon mermeri gibi bembeyaz yapar.
sterilizasyon manyaklığı ...
(bkz: çamaşır suyuyla diş fırçalamak)*
(bkz: ultimate boğaz tahribatı)
bir şişe rakı içtikten sonra üstüne kapak olsun diye şampanya içmek isteyip mutfaktan şampanya diye alıpıp gelinen ve içinizin yaglarını eriten * kimyasal.

(bkz: sarhoşlardan uzak tutunuz)
"bak demek ki kalbim çok temizmiş" diyenlerin çamaşır suyu içtiklerinde "demek ki tüm organlarım çok temizmiş"demesi muhtemel sıvı.
ayrıca (bkz: şampuan zannederek çamaşır suyuyla yıkanmak(#)
nasıl olur denememeli gözler kapalıyken yerde duran şampuan şişesine uzanan eller çamaşır suyu şişesini kavrayıveriyor.
arkadaşımın mazur kaldığı; benim de toy halimle bol bol dalga geçtiğim eylemimsi, girişim vs.
efem şimdi bizim arkadaş da yapmıştır bir cahillik içmiştir.. öğretmenden alınan duyumlara göre mukozası ve daha bilmem hangi mide kısımları zedelenmiştir bi tabii biz küçük sümüklülere bu ayrıntı, midesi delinmiş olarak anons edilmiştir.
benim * kafamda ise tek bir temenni vardır; inşallah midesi delindiği vakit açılan delikten çamaşır suyu dökülmüştür de daha fazla zarar ziyana sebep olmamıştır... * *
benim de bir aralar (5-6 yaşlarında) yanlışlıkla yaptığım şey. bir dikişte bitirdiğim çamaşır suyu akabinde midemdeki şeyleri dışarı attırmıştı.
tadı acı olmasına rağmen, mideyi direk tıkıyor. insanın kusası geliyor ilk saniyeler. sanırım psikoloijig olarak öyle oluyor. ardından boğazda biraz yanma ve has*ktir bakışı. içtikten sonra kesinlikle yoğurt yenmemeli yada o tarz kusturucu şeyler. çünkü kusunca çamaşır suyu yeniden, o geçerken zarar verdiği boğaza geliyor. yapılacakların başında ilk aşamada bol bol su içmek. ardından da hastane işte. orda böyle sürekli işettirici bir ilaç veriyorlar, sulandırıyor işte. zararsız bir şekilde vücuttan yavaştan atıyor.
hea bir de şu var, 19 yaşında içerseniz intihara teşebbüsten savcının karşısında bulabilirsiniz kendinizi. nerden mi biliyorum, alakasız fruko şişesi içerisindeki çamaşır suyunu soğuk su niyetine yanlışlıkla fondip yapınca müstahak tabi.

(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlıklar)
Bir zamanlar meşhur zehirlenme modeliydi. Aynı model devam ediyor mu bilmiyorum ama bir dönemin çocuklarını kabus derecesinde etkilemiştir. Ya ben de bir gün yanlışlıkla içersem.