bugün

(bkz: call of duty 4)
çok komik diyaloglara sahip olan oyundur.

--spoiler--
serinin ilk oyunda stalingrada çıkarma yaparken almanların yaylım ateşi altında rus sniperin yanına ulaştığınızda,sniperin size dönüp;

-''ya çok şanslısın ya da miniminnacık bir kafan var.'' demesi.

serinin dördüncü oyununda ağır yaralandığınız bölümde bir an, aha şimdi ölecem oyun da burada bitecek zannetmeniz, akabinde cpt. price'ın sizi kurtarması, sizin elemanın;

-''bir an hiç gelmeyecen sandım komutanım.'' çekmesi.

price'ın;

-''aslında gelmeyeceydim dossunum ama c4 ü sende unuttuydum biliinmi'' diye bombayı patlatması * beni benden almış başka alemlere sevk etmiştir.
--spoiler--
n-gage için cıkarılmıs olan versiyonunun oldukca begenildigi ve tutuldugu oyun.
tek sorun biraz agır olmasıdır.
ps2 trilogy'si (call of duty, call of duty 2, call of duty 3) 101 ytl'ye satılan oyun.
oyun bittikten sonra zombie modu açılır. çogu insan oyunu bitirmenin gazıyla bu modu görmeden oyunu kaldırır ve bu modu oynayan arkadasını görünce hayata küser.
ing. görev çağrısı
''Ben siddet sevmem abi ne oyle 10 adam birbirini vuruyo, ben sims oynarim. '' diyen arkadasimin oyunu oynadiktan 1 hafta sonra internet uzerinden de oynayabilmek icin parayla server aldigi surukleyici savas oyunu.
1. Savaş konulu oyunların kralıdır, şahıdır.
2. 2. dünya savaşı üzerine daha iyisi yoktur.
3. Multiplayer da alman olmanın zevki daha fazladır
ww2 yi oynatmakla kalmayan, adeta yaşatan oyun. çevre ile etkileşimi çok düşük, yapay zeka çok iyi olmasa da, grafikler, atmosfer ve oynanış ile bir efsanedir.
gelmiş geçmiş en güzel, en zevkli multiplayer oyunu.
ilkini (call of duty 1) bitirdiğim oyundur. görsellik ve senaryo açısından gayet güzel bir oyun. bazı bölümlerde çok zorlandım. mesela bir köprü savunması vardı. karşı taraftan zilyon tane nazi geliyordu. feleğimi şaşırmıştım o bölümde zar zor yeni taktikler üreterek geçebildim o bölümü. en sevdiğim bölümler ise uçaksavar ile nazi uçaklarını indirdiğim bölüm,stalingrad ve sonrasıydı.
bir zamandan sonra o kadar alışıyorsunuz ki takım arkadaşlarınıza onlar ölürken üzülmeye başlıyorsunuz. mesela o köprü savunmasında adamların çalan kederli müzik eşliğinde ölürken ya da apartman savunması (ruslarla beraber) yaparken adamların ölürken bayağı üzülüyorsunuz.
sevmediğim bölümler ise tanklı bölüm, gemideki ajanlı bölüm ve barajlı olan bölümdü. ayrıca da duyduğum kadarıyla gemiye ajanlı olarak sızılan bölüm,barajlı bölüm ve apartman savunması yapılan bölümler gerçekten de yaşanmış 2.dünya savaşında.
lise öğrencilerinin counter strike dan sonraki oyunudur.
world war 2 versiyonuyla gönlümü tamamen fethetmiş olan sürükleyici bir oyun.özellikle rus askerleriyle olup nazileri devirmek ayrı bir keyif katıyor oyuna.
ço güzel bi okadar da sürükleyici olan kaliteli oyun.
son oyunu modern warfare 2 ile yeni bir çığır daha açmış hiç tereddütsüz dünyaya gelen en kaliteli oyun serisidir.
oyun sırasında çıkan, öldükten sonra ünlü insanlardan özlü sözlere , bizden de tanıdık isimler ekleyen oyundur.

http://kafa.bobiler.org/u...hotographs/171952460d.jpg
modern warfare 2 ile dadını damağımızda bırakmış oyundur.
activision gibi şerefsiz çıkarcı bir firma yüzünden göte gelecek canım oyun serisi.
akşam yattığımda angelinadan sonra rüyasını görmek istediğim 2.şık
yıllar önce, seriden ilkini oynadığım oyun. okadar çok sevmiştim ki defalarca oynayıp, defalarca bitirmiştim. işte o yüzden bağımlılık yapar diye diğerlerini oynamadım.
(bkz: modern warfare)
yurdum insanının kal of datisi.
muhteşem bir oyun günümüzü ve 1945leri süper yansıtıyor. Günümüzün en iyi savaş oyunu denilince akla gelen oyundur.
Zannımca en iyi oyunu serinin 2. oyunu olan big red one' dır.

Black ops zaten modern warfare 2' den sonra çöküş gibi bir oyun. Rockstar Games' in gta iv sonrasında gta 1' i çıkardığını düşünün. Nasıl absürt kaçıyor değil mi, işte öyle bir çöküştür bence. CoD serisinin her oyunu, serinin hakkını vermelidir bence.
modern warfare 3 resmi olarak duyruldu .