bugün

torrente düşmüş ve türk milleti yardır yardır indirmektedir.

görsel

ekrana sığmadı liste bi bu kadar daha var türk kullanıcısı düşünün artık...
torrentte download hızından şikayet edenlerin değerlendirme altında yazdıkları yorumlar ile gülme krizine sokmuştur.

görsel
15 gb boyutu olduğu görünce "artık temizlik vakti geldi shadow" dememi sağlamış oyun.
grafik konusundaki eleştirilere bakınca activision bunu kasıtlı yapmış dediğim oyundur. o grafik motoru ile warfighter'ın grafik kalitesine ulaşmak imkansız. warfighter bu yılın hayal kırıklığı oldu gerçekten. grafikler mükemmel ama oynayış tek kelimeyle berbattı. grafik her şey değildir. activision herhalde, biz zaten grafik açısından eleştiriliyoruz bari oynayışa odaklanalım demiş. ve başarmışlar da. etraftaki hareketli objelerin çok fazla olması grafiği kasar ve zevki azaltır. şu geçiş sürecini mükemmel kullanmışlar anlaşılan. mükemmel bir optimizasyonla oyundan alınana zevk tavan yapmış.
gümbür gümbür gelmis oyun.
bomba gibi gelmiş, görmüş ve yenmiş olan oyundur.

beklentileri bilerek düşük tutmuş. çok az gameplay video sızdırmış olan activision bu sefer resmen ortalığı perişan etmiştir.

resmen sürpriz üzerine sürpriz yaşıyorsunuz oyunda. hani grafik diye ağlaşan bebeler 2 tane ekran görüntüsü açsında görsün. moh warfighter ile cod u ayırt etmek olanaksız! hatta cod bir çok yerde fark atıyor. adamlar bildiğin sallıyor yani.

adamların aldığı puanlar ortada mohun aldığı puanlar ortada. moh ne lan? ergen kapanı. başka bişi değil.
baba parasıyla aldığı son model ekran kartı ile hava atamayan gariban ergenin gözyaşlarıdır moh.
torrente yüklendiğim bu 3. günümde daha sadece %35ini indirebildiğim oyun. gel artık.
malum ortamlardan 3 gunde inen oyundur. indirdim oynadim 4-5 gorev yaptim. izlenimlerimi aktarayim.

simdi gencler senaryo 2010 yilinda cikan black ops' un devami. yani gelecekte gecmesi tamamen bagimsiz bir oyun yapmiyor. zaten yarisi flashback modunda gecmiste geciyor. her oyunda bir tane azili dusman vardir. bunda da menendez diye saglam bir eleman var. adamin dusmanligi taa ilk black ops zamanindan basliyor bize. yani 80lerden. devamini spoiler olarak veriyorum;

--spoiler-- fazla agir degil ama daha oyunun 4. bolumundeyim.
daha oyunun baslarinda sayilirim, ama gelisen olaylara gore, alex mason, hudson ve woods canli olarak menendezi yakalama gorevindeler. uzaktan evini gozetliyoruz ve bir bakiyoruz ki menendezi yakalamak isteyen baskalari da var ve adamin evine baskin yapiyorlar. hemen devreye giriyoruz. hudson geride bekliyor ve bize diyor ki, woods' a goz kulak ol, menendezi gorur gormez kendini tutamayip oldurmek isteyebilir. (aralarindaki husumeti tam anlayamadim ben woods ile menendez' in)

menendez' i tam yakalayacakken, woods kendinden geciyor ve, el bombasini menendeze salliyor. top kapinin esigine carpip odanin icin giriyor ve menendezin kizi josefina rahmetli oluyor. sonraki sahnede askerler ceset torbasinda menendezi de goturuyolar. ama aslinda olmemis. cunku adam 2025te de var amk. neyse buralari ben de karistirdim.
2025'e gelince, bu menendez yaslanmis ama bize dusman. biz kimiz, alex mason' in ogluyuz. ogreniyoruz ki alex masoni da menendez oldurmus kizi josefinanin intikamini almak icin. hatta oldururken de biz yanindaymisiz cocuk olarak. menendez bize woods ve hudson yuzunden senin babani oldurcem simdi diyor olduruyor. devamini henuz oynamadim.
--spoiler--

-grafikler, bana mw3' un de gerisinde geldi. kotu degil ama kaplamalar bazen siritiyor. oyunda nedense silahla nisan alma modunda iken fps dusmesi oluyor. bunu da cozemedim.
-oynanis zaten klasik kol of, deginmeye gerek yok.

atmosfere gelince, kesinliklikle cok iyi oldugunu soylemeliyim. kendinizi bir filmin icinde hissediyorsunuz. aksiyon dozu cok iyi. ancak ilk bolum cok boktan. insan oyunun acilisinda oyunculari buyuler amk. muhtemelen o bolumde oyunu birakan olmustur. coldeyiz meydan savasindayiz kim kime ates ediyor belli degil. zemin kaplamasi da inanilmaz kotu. ama ileriki bolumlerde oyle degil. o bolumde bi ibnelik var. bu bolumun sonlarina dogru reznovu bile goruyoruz lan. bidaha gorunur mu bilemem. ne sekilde ve neden gorundugunu soylemeyeyim de gorunce sasirin.

- gecmiste gecen bolumleri genelde 2025'te ki yasli woods anlatiyor bize.
- gelecekteki silahlar cok hos. duvarin arkasini falan gosteriyor. robotlari sevmedim ama. amk makineler falan yakismamis call of duty ruhuna.
- oyun biraz kolay geldi. hardened'da oynuyorum, affetmiyorum.

oyunu oynadikca, spoiler icindeki bolume eklemeler yaparim efendim.
sana mükemmel demeyeceğim
ama mükemmelsin cod.

--spoiler--

mason'u woods öldürdü.

--spoiler--
ilk bölümünü bitirdiğimde "bu ne sikim" şeklinde bir tepki verdiğim oyun.bu oyundaki bilmem kaç sene öncesinin grafiklerini 20 fpsyle oynatan, Battlefield 3'ü, Gta 4'ü, Sleeping Dogs'u, Arkham City'i ortalama üzeri ayarlarda sıfır kasma ile çalıştıran bilgisayarım bile atara geldi bu oyunu oynarken.çekti beni kenara, "sen bunu haketmiyorsun" dedi.sonra da ağlaştık.

harbiden çok şey bekledim bu oyundan, çoğu kişi "ulan kaldut geleceğe mi gidermiş?" derken ben "oha çok iyi olacak" diyen kesimdendim, şu an oyunu silmeye niyetliyim yemin ediyorum.acayip atarlıyım anlayacağanız.ne oynanışı beğendim, ne sesleri(donanımsal sorunum olabilir tam emin değilim burada), ne de yapay zekayı(bundan da emin değilim ama ilk izlenimime göre kötü gibi).

bir de şu inceleme yapan arkadaşlar, 100/86* nedir hocam? Medal of Honor Warfighter*'a bir iki üç bug yüzünden 69 veren ekipsiniz siz, bu oyuna da 60 verip bırakmanız gerekmekteydi.Hadi 70 olsun da 86 nedir?

sonuç olarak bitirirsem, reznov'un, Treyarch'ın ne bileyim Woods'un, senaryonun hatırına falan bitiririm.

edit: bir iki ayarla hem fps'yi hem grafiklerin vasatlığını çözdüm sayılır.daha bir iyi şimdi.

edit 2: oyunun sonlarındayım, gerek aksiyon, gerek hikaye olarak en iyi call of duty sayılabilir, seri dışından bir çok oyunu da geride bırakır bu konularda.ayrıca şöyle bir şey var, medal of honor warfighter'ı da bu oyunu oynamadan yaklaşık bir hafta önce bitirmiş biri olarak ondan kat kat gerçekçi, cidden savaş hissi yaratan bir oyun bekliyordum, bu yüzden hayal kırıklığına uğradım sanırım. daha sonra call of duty'nin savaştan çok aksiyon oyunu olduğunu hatırladığımda görüşüm tam tersi şekilde değişti.oyun baya iyi, bir nevi imana geldim.hikayenin işlenişi özellikle harika, hatta ötesi öyle böyle değil.
oyunun sonunda a7x ile sahne alma olayı da ayrı bir gurur kaynağıdır.

(vid:#56031)

hala direten et kafa metalcilere duyurulur; metallica gidince avenged sevenfold gelecek. net.
hikayesi, mukemmeldir. ayrica raul menendez'in victor reznovun oglu oldugua dair soylentiler vardir.
Call of duty 1 i bile kaldırmayan bilgisayarımda bu oyunu oynamak ne mümkün. Daha cod 1 i bile oynayamamışken bu oyunu 3 4 yıl sonra oynacağım call of duty nin son oyunu.
birden farkli finali olan oyun.

--spoiler--
benim finalimde menendezi oldurmedim tutukladim. sonra hapishaneden kacip woodsu oldurdu. yalniz anlamadgm olay, alex mason nasil hayatta arkadas ? nedir.bu isin asli biri pm atsin.
--spoiler--
Skidrowdan indirdiğim ama çalıştırmayı beceremediğim oyundur. Yardım edeceklerden allah razı olsundur. *
okan adli arkadas 122 saat oynayarak rekorlar kitabina girmistir,gerek varmidir tartisilir.
atlı bölümde benim kadar ölen var mı diye düşündüğüm oyun. Oyun ilki gibi eskilere gidiyor ama bu sefer oyun içindeki günümüz de kullanılmış, silahlar filan çok iyi denebilir. Hele tam ismini hatırlamıyorum ama duvar arkasında olan düşmanları gösteren bir silah var çok hoşuma gitti *. Zamanda tarih öncesine gidince atlı bölümde, atın üstünde ben, benim üstümde bazuka, bazukanın üstünde uçaklar holikopter, tam bir kaos. * atın adamlara çarpmaları filan tam oturmamış ama ileri ki zaman oyunlar da oturur sanki, bir çeşit deneme gibi olmuş. * * *
bu oyunu avustralyada yaşayan okan kaya adlı bir türk 135 saat(6 gün) oynayarak dünyanın en uzun süre aralıksız oyun oynayan insanı olmuştur. okan kaya kurallara uygun olarak her saat başında 10 dakikalık molalar verdi. Önceki rekor 120 saatmiş.
siyah ekran yüzünden bir türlü oynanamayan oyun. açıyoruz sesler geliyor görüntü yok. yardımlarınızı bekliyoruz sözlük.

edit: sorun halloldu.
şöyle biraz oynadıktan sonra;"hmmm nice game" diyeceğiniz oyun. Oyunun crackini yapamayan arkadaşlar orjinal alsınlar bir zahmet insanlar buna emek harcıyor diyen insanlara inat skidrow'un crackfix repack skidrow cracki sorunsuz çalışıyor. bir oyuna 100 tl verilir mi lan neticede senaryoyu oynayıp sileceğiz.
Multiplayer'ı olmuşla olmamışlık arasında olan oyundur. bundan önceki call of dutylerde kesin tepmesi olmayan bir tane insan üstü silah olurdu. O silahı oyuncuların yüzde 80i kullanırdı, oyunun içine edilirdi. Trechyard bu oyunda "ulan 50 çeşit silah yapıyoruz, millet bir tanesiyle oynuyor, o zaman bütün silahları tepmesiz yapalım bari" deyip silah tepmesini neredeyse kaldırmıştır. MW2de ACR, UMP yerine AK47 ile oynayan, keza MW1de de ak47 ile oynayan, MW3te millet mp7 alırken ben oyunun en fazla tepen silahı CM901 mi ne onunla oynayan biri olarak bu muhabbete üzülsem de menzil, güç oranı güzel silahları tepmesiz olarak kullanmak (ki yüksek menzil, yüksek güç, düşük atış sayısı silahlardır bunlar) bir yanda da sevindirmiştir. Oyunun haritaları da MW3ten kat be kat iyidir, MW3 karmaşık gibi görünen curcuna haritalarken bu haritalar karmaşık ama curcunaya mahal vermeyen, silahı ateşlediğinizde radarda göründüğünüz yerden çabucak tüymenize yarayan yolları olan güzel haritalardır. Ha ben yine MW2nin veya black ops'un hatta waw'ın haritalarını daha çok seviyorum o başka.

Ayrıca MW3 veya MW2deki gibi çok abartı perkler yok. Matchmaking sistemi ileride hileye neden olsa da şuan hileye denk gelmedim (veya farketmedim) oyunun fiyatı pahalı olsa da eğer verilecek para varsa verilir ve güzel zaman geçirilir. BF3le karşılaştırmaya da gerek yok, farklı tarz oyun, MOH warfighterla hiç karşılaştırılmaz çünkü MOH'un multisi haritaları neredeyse rezalet.

Ha bir de sniper kullanmayı seven biri olarak sniperda dürbün çok sallanmıyor ve bu da beni gıcık ediyor, herhalde trechyard yapımcıları bundan önce sniper sınıfının da çok kullanımayan ve diğer silahlar göre dezavantajlı bir snıf olduğunu görmüş olacak ki buna yönelmişler. Halbuki böyle atraksiyonlara gerek yoktu, birçok harita snipera yeterince uygun ve sniper kullanmanın zevkinin dürbünün sallanması olduğunu düşünmeleri lazımdı. bu yüzden pek sniper kullanmıyorum. Ha semiauto bir sniper var oyunda. tepmesi yok ve oyundaki yegane doğaüstü güçlü silah olmuş. ayrıca lazer eklentileri de oyunun içine eden başka etkenlerden. Yine de MW3 rezaletinden sonra oynanabilir, keyif alınabilir bir oyun. Hileciler türerse Black ops multisine dönüş yapılır.
--spoiler--
karmayı almak için gittiğimiz gece kulübünün girişinde bir silah olaydı. ah bir silah olaydı elimde dedirtmiştir. içeri girer girmez gelen dubstep fena havaya sokuyor.
--spoiler--
ulan ne oyundu be! konu az dı ama süperdi oyun içinde senoryonun değişmeside mükemmeldi 2 kez bitirdim harperı öldürmedim ve en sonda da menendezi öldürmedim her şey sorunsuz bitti. ikinci oynayışım da ise harperi öldürdüm o an çalan muzik ahh ağlattı beni sonda menendezi öldürmedim yakladım daha sonra hapisten kaçıp woodsu öldürdü ve oyun tam anlamıyla bitti. menendezi kameraya kaydettiğimiz bölümde araba kullanma sahnesinde yavaş gideresniz bölümde çok değişmeler oluyor mesela ben yavaşladım bi yerde harperin yüzü yandı ve daha sonrada faridi oynadığımız bölümde harperi vurdum daha sonraki obama adlı uçak gemisindeki bölümde farid ise defalcoyu vurdu senaryo eşitlendi. oyundaki bazı silahlar mükemmel spaciel olarak verdiği bir yarı otomatik silah var duvarların arkadasından dürbünlü ile adam öldürebiliyorsunuz ve scorpionun atış hızı mükemmeldi dokunma ile şarjör bitiyordu.
pata küte savaşılan bölümleri hiç sevmem. bu oyunda bundan çok vardı. açıkta, hurra asker yığını karşında savaşıyorsun. saklanacak doğru düzgün bir yer olsa da siper alıp taktik atışı yapsak, yok. woods'un ilk bölümdeki tüm o asker karizması, sertliği bu bölümde laçka edilmiş. yine de eğlenceliydi. yeni silahlar vs.
seslendirme kadrosu her cod kadar muhteşem olan oyun.
ek olarak tanıdık bir isimde var, walking dead den merle, burada harper.
adamın ses karizma lan.