bugün

Devam eden zaman icinde gereksizlikler abidesi islemler o kadar yuk bindirir ki bunyeye her sey sacmalasir. Hatta yerlesik hayata gecen o ilk ibnetora kadar giden bir kufur silsilesi ile gun gecirilebilir.
yeterince kısa bir süre olan ortalama insan hayatı düşünüldüğünde, tatiller hariç her gününün 8-10 saatini karşılığı ne olursa olsun birine, birilerine ipotek etmenin verdiği rahatsızlıktandır.
Bir yerlerde okumuştum kimin yazdığını şu an hatırlamıyorum : Bazı kadınlar çalışmaktan o kadar nefret eder ki, bunu yanındaki adama bakarak anlayabilirsiniz.
Cok ayip birseydir. Bunca insan issizlikten kirilirken calismaktan nefret etmek ayiptir, tas olursunuz bak.

La kendimi sinif baskani kiz gibi hissettim. Bu yaptiginiz insanliga sigar mi?? Hii sigar mi atakan, sigar mi baris hii?
çalışmaktan nefret etmek eşittir sabah erken uyanmaktan nefret etmek.
bazen, maaş alma sebebimi diğer çalışanlara katlanmama bağlıyorum.

buna ek olarak:
çalışmak insanı anlamlı kılar. çalışmaktan nefret edilmemelidir. gerekiyorsa çalışma alanı değiştirilmelidir. memlekette bu çok zor ama olsun söyledim gitti. swh
Ise giderken her otobüs yolculugumda içimden gecirdigimdir. Keske çalışmasam butun gün kitap kahve yapıp, film izlesem. Gezsemm.

Edit:Haftaici de haftasonu da calisiyorum. Haftasonu 18 saat ders anlatiyorum.
Boş gezmektense bedava çalışmak yeğdir...
Boktan bir işe sahip olma durumu.
benim olayim. tek istegim 40 yasimda kendimi emekli edecek paraya sahip olmak ve siktigimin is hayatini birakmak. isimi sevmiyor degilim, calismayi sevmiyorum. ikisi farkli seyler.
güncel Önemli Başlıklar