bugün

yaşlı yazarların bir halt anlamadığı karşılaştırma. koskoca adam olmuşun daha calippoymuş falan, dayı senin neyine.

çok yerinde bir eylem, yıl 1999, ne 1999 mu? hani doktorun bana tatlı tuzlu ne varsa yasakladığı yıl, hmm biraz daha geriye gidelim, yıl 1989 benim oğlan ille de tutturdu, "baba meybuz al, meybuz al" diye, o zamanlar tabi calippo yok, ya kurban calippo neydi allasen?
cocuklugumun populer olaylarindan yalnizca biriydi.

yil 1999. ilkokulda surtuyoruz o zamanlar. okulun kisitli kantininin demir parmaklari arasindan simit ayran simit ayran cigliklarimiz duyuluyor, okulun hemen ya$indaki klass bakkal'a abi bi kameeees demekten sesimiz kisilmaz olmu$ artik. betonda calim, hayali kalelere gol atmanin, dizleri paramparca etmenin krali olmu$uz. sirti sikmek ugruna rove$ata caktigimiz bile oluyor.

pek zengin degiliz haliyle, en buyuk zevkimiz bakkaldan cicoz'la sulugoz almak, agizda kocaman bir sakiz topagi biriktirip cignemeye cali$mak. bi de sinif olarak andimizi okumaya cikiyoruz mudur'un yanina, gotumuz yaniyor tahta siralarda. a$ik bile oluyoruz o derece...

tabii bi de meybuz var. o boga ziki buyuklugundeki calippo'nun yaninda sus kopegi pipisi gibi kaliyor.

bir yanda tadinin dili zevke getirdigi o algida urunu, bir yanda da musluk suyunun icine limon rendesi ve gida boyasi katilip buzluga atilmi$ civik zubukluk. bu sirada da kalippo el yakiyor, taso parasi kalmiyor lan guzel dondurma yiyince.

haliyle meybuz ogrencinin ve ogrencinin dostuydu. yedikten sonra bak benim dilim turuncu oldu ihihihi $eklinde gulu$meler oluyor, mukemmel bir eglence falan...

yaa meybuz. ozlettin kendini bayadir gormuyorum, nerelerdesin?