1. .
  karşısında ki insanı yan yatırıp ve ya markete gönderme diye tabir edilen şeyi yaptıktan sonra ki bakışlardır.

  futbolcuların birbirine benzer tipik yapıları olduğunu hepimiz biliyoruz.
  uzun saçlısında bi kendini bilmezlik, bi çember takışlar, transfer ücretini aldıktan hemen sonra lamborghini alışlar. neyse bunlar konudan uzak şeyler adamların parası var tabi ki alacak. şimdi güzelim formayı sana vermişler, çık oyna adam gibi demişler hakikaten de iyi futbolcuysan çıkıp oynarsın.
  savunmada görev alıyorsan örneğin topu sağ veya sol çizginin orda yakalayıp çok kolay bir şekilde kaleciye kazandırmak varken, böyle nasıl anlatılır bir sağa bilek hareketi bir sola bilek hareketi, sağ köşedeyse kaleci sol tarafında kalır oraya atmaz rakip takımın forveti gelsin diye bekler. bu ne lan bu ne kendini bilmezlik zibidiye bak derler adama. topu kurtarabilirse ve karşı takım ceza sahasına atabilmeyi becerirse oturun. izleyin hatta digitürk'ü olanlar pause, replay, pause, replay yapsın tekrar tekrar izlesin allahım o nasıl bir kaş çatış, o nasıl bi adam sendecilik, lisede ki hatıra defterini bulmuş gibi bir sevinç, çıldırmak içten bile değil bu adamlara.
  hele ki karşıda kendinden emin 3 sene uefa yılın futbolcusu ödülü almış bir adam olsun, orta sahasından topu alıp safkan atı gibi formadan hışırtılar çıkararak gelsin ve ani bir bilek hareketiyle tam kalecinin karşısındayken alsın, işte adam akşam intihar eder çalım atamamak insana koyar.
  çok önemli bir futbolcu olmasına da gerek yok aslında bizim mahallede ki yavuz abi olsun mesala, görsen damızlık sığır, yaş olmuş 23 elinde bir havalı tüfek, ayağında bi halı saha ayakkabısı, okulun önüne gelir illa ki bizimle top oynayacak.
  kurarız takımı, bu ibneratör beni sürekli karşıya verir ki çalım atabilsin.
  neyse takımlar kuruldu ben defansa geçtim 7 yaşındayım sol kanattan verdi kendini topun üstüne koştu geldi, memeleri kendini bilmez bir şekilde sallanıp duruyordu erkek ama öyle işte. topa abanır gibi yaptı sağa çekti bi önümde ki adamı geçti ve bana doğru geliyordu o'na çok sinirliydim, ani bir hareketle topu almayı başardım ve gora da komutan logarın, kutsal taşların kullanma klavuzunu aldıktan sonra ki yaptığı el hareketlerinin hepsini yaptım. içimden artistlik yapma lan diye de bağırdım.
  ... susarsam konusmam