1. 1.
  günümüzün teknolojik ve elektronik aletlerinden biri olan, herşeyi cıs diye yakmamızı sağlayan, kullanımı kolay çakmak yerine; eski iş, kibrit kullanan insandır. cebinde her daim kibrit kutusu taşır, rüzgarlı havalarda bir eliyle yakmayı, diğer eliyle de yanık tutmayı dener. ne yaptığı hala anlaşılamasa da aa bu benim landır, kibritin çıkardığı cos sesi orgazm hissi yaşatmaktadır kendisine.
  ... der meister
 2. 2.
  her gün çakmak alıp birilerine kaptıran insandır.
  1 ... aysengruda
 3. 3.
  oldum olası kıl olduğum tiptir. yahu tamam çakmak alacak kadar zengin değilsin ve kibrit kullanıyorsun. kabul. ama yanında ben varım. 89 tl'lik zippom var. izin ver yakayım? yok illa fakir ama gururlu edebiyatı yapacak. arkadaşım ben artislik olsun diye değil, kibrit kokusundan nefret ettiğim için yakıyorum o ucuz sigaranı. ha ayrıca bizim ibrahim abinin kahvesinde niye çakmıyosun o kibriti? yemiyo demi? haaa ibrahim abi adamı domaltır vallaha. o da kıl oluyor bu kibritçi tipitiplere.
  1 -1 ... umberto da silva junior
 4. 4.
  bir alışkanlıktır. samsun kullanlarda çok görülür.
  2 ... kuntayi kinteleyen adam
 5. 5.
  kibritin zippodan üsütn olduğunu bilen insandır. (bkz: zippo vs kibrit) çakmak alıp kaybedip üzülmektense kibrit alır, kaybolsada s.klemez.
  ... egzantirik gotelek
 6. 6.
  her kibrit alışında zarara giren insandır. *
  ... feniletilamin
 7. 7.
  kibriti yakarken çıkan ses hoşuna gider, bizzat kibriti yakmak hoşuna gider zaten. sırf yakmak için kibrit bile alır. yakar yakar atar.*
  ... filozofil
 8. 8.
  kibritin teknolojisinin daha yeni olduğunu bilen insandır. hala taşları birbirine mi vuruyorsunuz ulan!
  ... neandertal
 9. 9.
  yanmış kibrit kokusu hoşuna giden insandır. **
  1 ... mystic queen
 10. 10.
  kücüklükten kalma bir alıskanlıktır.
  kibrit her kücük cocugun en büyük eglencesidir. ayakkabının yanına onun zamazingo?sunu yapıstırır ve ayakkabısından kibrit yakar mutlu olur falan. büyüyünce o alışkanlığından vazgeçemez ayakkabısından yakmaz ama kibrit bulundurur her daim, güven duygusu verir insana. cocukluk güzeldir, büyüyünce cocuk kalmak daha da güzeldir.
  ... damdaki deli