1. 1.
    Caillou isimli kel çocuğun ateist olup olmadığı sorusudur. Nereden mi çıkardım? Şarkısına bakın;

Bir kısımda şöyle diyor:

My world is spinning, changing each day. with mommy and daddy and finding my way.

ilk cümlede dünyasının döndüğünden ve her gün değiştiğinden bahsediyor ama Allah'ınn izni ile dönüyor veya Allah tarafından döndürülüyor demiyor.

Bitti mi? Hayır. Şu kısımda daha açık:

ikinci cümlede "with mommy and daddy and finding my way."Diyor.
    Yani anne ve babamla yolumu bulmak... Burada yolunun allah yolu olduğunu söylemiyor ve bu yolu bulmakta seküler davranarak sadece anne ve babasından bahsediyor, allah'ın katkısını yok sayıyor gibi geldi.

Kafama takıldı sabahtan beri. Bilemiyorum.
    10 -4 ... lord morcos omorolost promsos
  2. 2.
    bu ortamda çizgi filmden dini öğreti beklemekte ne bilim biraz şey geldi.
    3 ... bittimiacaba
  3. 3.
    orda öyle demek istemiyor aslında. o kelimenin farklı anlamları da var. ingilizce çok derin bir dildir marcus senin benim anlayacağım işler değil bunlar. filolologlara* bırakılması gereken bir mevzu.

bize düşen görev bu tür vesveselere kapılmadan caillou'yu dosdoğru şekilde izlemektir.*
    2 ... caranthir
  4. 4.
    ekmeği elden yarrağı kelden yiyeceksin.

caillou siker.
    2 ... thanatos gorse kiskanir
  5. 5.
    Allah kahretmesin ben bu çizgi filmi çok seviyordum. Böyle dediğine göre artık izlemeyeceğim. Ne demek ya anam babam yol buldurmuş onlara uydum. Çabuk dine dön zındık kayü ecnebisi.
    3 -2 ... kale3112
  6. 6.
    alnının secdeye değdiğini görmedik daha. it uğursuz gibi gezip duruyor.

oruç tutarken fotosu da yok.
    4 ... kinamiyo takao
  7. 7.
    Bireylerin dini inançları kimselerin sorunsalı olamaz. Caillou fikri hür, vicdanı hür bir yoldaşımızdır. Her şeyden önce, bir insandır. inancı kimseyi ilgilendirmez anladınız mı?

(bkz: snn be slk)
    1 ... fischerin piyonu
  8. 8.
    That's me kısmının Özellikle vurgulanmasının nedeni "Allah değil, ben, bu ben" demek istemesidir.
    3 ... lord morcos omorolost promsos