1. .
    asıl cehaletin kurulan kapanların içine aptal fareler gibi düşmek olduğunu bilmeyen insanların tehlikenin farkında olanlara yönelttikleri suçlama.Komplo teorileri kişilerin kendi başlarına ortaya attıkları teorilerdir. Teoride somut bir kanıt aranmaz. Teori şöyle olabilir görüşüdür.Ayrıca insanların korkması şüpheye düşmesi için cahil olmaları gerekmez,bir insanın korkması onun cehaleti değil bir şeye karşı duyduğu sevgidir.

https://video.uludagsozluk.com/v/nihat-genç-3566/

&search=nihat%20gen%C3%A7 videosunda nihat genç tam da bu korkuya parmak basmıştır.benim korkularım,endişelerim,vatanımı sevişim kimsenin dalga geçmesine neden olmamalıdır.ben bu güne kadar okuduğum yüzlerce kitapla bu ülkenin kör cahiliyim. bu yaşıma kadar okuyamadığım kitaplardan dolayı en büyük günahkarım. izlemediğim haberler için en büyük aptalım.

ben barış istediğim için,birlik istediğim için,amerika'nın elini üstümüzden geçmesini istediğim için en büyük vatan hainiyimdir. amerikancı yazarların isimlerini verdiğim için salağımdır.

tepki vermek için amerikan silahının beni hedef almasını beklemediğim için sömürgecilik karşıtı olduğum için cahilim ben. Atatürk adını korkmadan kullandığım için popülistlik (türkçe olmayan bir kelime kullanan türkçü yazarlar var bir de) yani milleti arkasına takma amaçlı eylemlerle suçlandım ben.

ben bir karacahilim ve karanlıktayım.

beni aydınlatmanızı diliyorum.

bu ülkenin iyiliğini istediğim için,atatürk'ün emanetine sahip çıktığım için,dinimi bildiğim için,demokratik bir ortamı kaldıramayan insanlara saygı duyduğum için biraz da olsa saygı görmek istiyorum.

edit: bu entry forum kaygılı bir entry değildir,burada kişilik hakları söz konusudur ve cehaletin ne olduğunu bilecek yaştaki insanlar cahil sıfatının ne kadar ağır bir suçlama olduğunu bilirler. bu konuda bir daha yorum yapmayacağım. ben bu sözlükte insanları uyandırmaya çalıştıkça onlar uyuşmuşluklarını yüzüme vuruyorlar;inanın canım acımıyor aksine uyumayanları da görüyorum ve yürüyorum kardeşçe arkadaşlarımla.
    3 ... ucuncayir666
  2. .
    herşeyi amerikan işi olarak gören zihniyetin yaptığı eylem.
    +abi yeni bi yıldız bulundu
    -amerika yapmıştır olm? ordan vurcaklar herkesi
    2 ... evvesa