1. 1.
  Mantıklı olarak aslında mümkün olan şeydir. insanları aşağılamak yada sınıflandırmak taraftarı değilim köyde imkanı olup okuyamayan karda kışta evine ekmek götüren cahil vardır. Ama kızına bununla evleneceksin senin bir fikrin yok değilde köylü ağzıyla benim güzel kızımın gönlü kimi isterse onunla evlensin diyen adam cahil değildir çok güzel insandır o dar bir pencerede yetişip geniş bir açıyla bakabilendir. Cahille tartışmanın ufku açması ise birde sabit fikirli olanları vardır bir şeyin ona mantığını anlatırken o kabul etmedikçe daha farklı metotlarla anlatırsınız.
  1 ... desarjstx
 2. 2.
  Sağladığı tek fayda sinir sisteminin çelik haline gelmesini sağlamasıdır.
  2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 3. 3.
  Aynı sene içerisinde doğduğum bir bireyle hangimizin daha büyük olduğuna dair bir tartışma yaşamıştım. Kendisi aralık doğumlu idi ve bana ayları aralık, ocak, şubat diye sayarak kendi ayının benimkinden önce olduğunu kanıtlamıştı (!) sağolsun.
  5 ... alyssum
 4. 4.
  cahilden kasıt sabit fikirli bağnaz insanlarsa;

  evet tartışmak zekanızı artırabilir. kelimeleri anlatmak için karşınızda bir ilkokul çocuğu varmışçasına çaba sarfedersiniz. en sonunda kendinizi ifade edebilme yeteneğinizin hat safhaya ulaştığının farkına varırsınız.

  ne demişler cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. eğer bu zorluğu aşabildiyseniz, sizde ciddi anlamda bişeyler vardır.

  Buna karşılık cahilden kasıt, farkındalıklı bilgisiz insansa ona bişeyler anlatmak bildiklerinizi tekrarlamaktan başka pekte işe yaramaz.
  ... yahigewrovski