bugün

televizyonda bolca görülebilecek kaynağını kestirmenin zor olduğu özgüven. evlenme programları, reality showlardaki ilginç tipler, bilgisiz insanların röportaj vermesi vs. ben olsam yapamam konuşamam o halde yayına çıkamam.
not: bu entry kimseyi aşağılamamaktadır.
(bkz: yeteneksizsiniz)
Cehalet gerçek bilginin aksine bireyin kendine olan güvenini arttırır.
-Hızlı yükselenlere imreniliyor fakat en hızlı yükselen toz,duman,saman ve tüydür.
Trollük ile karıştırıyor bazı yazarlar. Komik oluyorsunuz yapmayın lütfen.
Evlilik proğramlarındaki insanlarda bolca görülür. Mide bulandırır.
en çok da burda gördüğüm özgüven.

gerçekten cahilsiniz arkadaşlar , bu özgüvenin yegane kaynağı da o.
bu özgüven değildir. özgüvenle aynı koşu yolu üzerindedir fakat bu tam anlamıyla kendini bilmezlikten doğan bişeydir.
başa çıkılamaz bir şeydir. her zaman haklıdır.
(img:#1667227)

Dolar faizi tl den iyiymiş, hiç gülecegim yoktu. Dolar mevduat faizi %2, tl mevduat faizi %14 civarıdır.

Aylık faiz hesabı (ana para x faiz oranı)/12 olarak hesaplanır.

4 tl den 100 bin dolar alalım. Bu doların aylık faizi 330 dolar.( 1300 tl civarı)

400 bin tl nin aylık faizi 4600 tl.

Aradaki farkl 3300 tl.
(bkz: cahil cesareti)
çok gülüyorum bunlara.
çevreniz de çok sık görebilirsiniz.
hadsizliktir.
Yaratıcı bununla kimseyi imtahan etmesin.
Birşey bilmemenin getirdiği rahatlıktır diye ahkam keseceğim fakat bir cahillik skalası olmadığı için ben de cahil olabileceğimden mütevellit bu ahkamı kesmek istemiyorum.

dünyayı, evreni, insanı, ilişkileri anlamaya çalışan insan karşındakinin ne dediğini kendi yorumu olmadan anlamaya çalışır sanırım.

Cahil özgüveninde olup/olmadığınızı bence şöyle anlayabilirsiniz;

birini dinlerken cevap vermek için mi dinliyorsunuz? Anlamak için mi? Eğer karşındakinin sözünü kesip sürekli birşey deme ihtiyacında hissediyorsanız kendinizi cahil özgüveniniz olduğunu söylemek isterim.

Eğer karşındakini dinleyip, hatta biraz düşünüp sonrasında cevap veriyorsanız, cahil olmadığınızı iddia edemem ama cahil özgüveninde olmadığınızı söyleyebilirim.
(bkz: Dunning kruger etkisi)
akape döneminde arşa çıkmış iğrenç bir özgüven çeşididir. dunning sendromundan çıkan bir etkidir. her şeyi ben biliyorum, sadece ben haklıyım, mükemmelim, bana bir şey olmaz özgüvenidir. mide bulandırır. görüldüğü yerde kaçmak gerekir. cahil özgüveniyle baş edilemez.
allah her partinin yobazından korusun.
her müslüman'ı akpli, her atatürkçüyü ateist gören gerizekalı bir nesil var şu aralar..
Celal Şengör'de görülen özgüven türü.
Sen kimsin ya. Size mi sorucaz gibi laflarla kendini belli eder.
kalabalık olmaları sebebiyle iyice ayyuka çıkan özgüvendir. hem cahilliği iktidar yaptılar hem de her yere bir virüs gibi dağıldılar.

sözlüğümüzdeki ezik cahil sayısı bile acı verici...