bugün

Haksız olduğu halde savunma yapması.
Boş konuşması.
"Sen de böyle yapıyorsun" "kendine bak" "aynı sen" tarzında konuşması.
Her denilene inanması.
Zeytin yağı gibi üste çıkma çabalarının olması.

Ha bir de bunların şeytan versiyonu vardır. Allah muhafaza...
Hiçbir özellikleri yoktur. O yüzden cahil deniyor zaten.
Toplu taşımada Tacize uğrayan hemcinsi tepki gösterip haliyle ortalığı ayağa kaldırınca "çocuğum uyuyor, sussana" diyerek çemkirmesi.
kocalarına çok fazla güvenmeleri. dayak yiyorlar ama yinede erkeğimdir döver de sever de diyorlar.
Dünyanın rengine kanmış olmaları... offf çok cahilim ya. Seri üzgün.
Polifonik müzik çalmaları.
Genelde cahilliklerini marjinallikleriyle kapatmaya çalışırlar. Mesela haala binaliyi başbakan sananlar falan var. Sorsan siyasetle ilgilenmez siyaset boş iştir. Cahilsin kızım işte eveleyip geveleme.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
Arabaya tav olmaları.
Cumhuriyet düşmanı olmaları, Kedi köpek gibi üremeleri.
Cinsiyetini her zaman erkeğin gözüne sokmak.
insan olma erdemi değil de klitorisi önemlidir. Ama ben kadınım diye tartışmaya başlar ve ama ben kadınım diye bitirir.
insan olarak ona dokunmanız gülmeniz konuşmamız selam vermeniz şaka espri yapmanız vb durumlar sonunda size ya ayı der ya da bana asılıyor der.
Starbucks'a gitmesi.
en çok dedikodu bilen kadın olarak yakın çevresindeki kadınlar arasında lider olmak isterler.
Cinsel organından ve cinsiyetinden ibaret karıdır. Etrafında aç kurt gibi onlarca erkek birikmiştir kimi mesaj atar kimi görüntülü arar kimi arabaya atar kimi eve atar. Aç abaza sefil haldedir. Cinsiyetini organını kullanarak birçok kapı açar. Hayat felsefesi deldirmektir.
değil topluma insanlığa bile faydası olmayan cahil kadınlardır. hayat boyu faliyetleri fal , burç , astroloji , giyim ve kozmetik ürünleridir. genelde vizyonları cafelerde hesabı kitleyecek potansiyel bir salak bulmaktır.
100 üniversite, 50 doktora programı 10 tane profesörlük 1 tane de ordinaryusluğu olsa beş kuruş gördüklerinde havalara giren ve diğer kadın arkadaşlarını hor gören sonradan görme tiplerdir.
Kafayi cocuk yapmakla bozmalari, evlendirdikleri cocuk sayisinca böbürlenmeleri, haliya uygun perde, perdeye uygun masa, masaya uygun yarrak, kürek vs boyle gider...